Andrius Šidlauskas tęsia lietuviškąsias plaukimo tradicijas.
Lina Kačiušytė, Robertas Žulpa, Arvydas Juozaitis, Rūta Meilutytė yra iškovoję olimpinius medalius plaukdami krūtine. Šiuo vienu iš keturių plaukimo būdų ant garbės pakylos pasaulio ir Europos pirmenybėse yra lipęs ir Giedrius Titenis, taip pat startuosiantis Tokijuje.
24 metų A.Šidlauskas plaukime krūtine sužibo prieš septynerius metus, laimėjęs auksą ir sidabrą pirmosiose Europos žaidynėse Baku, o būdamas 19-os metų jis debiutavo olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire.
Olimpinį bilietą į Japoniją panevėžietis užsitikrino dar 2019 metais, kai įvykdė A normatyvą varžybose Rumunijoje plaukdamas 100 m krūtine.
Pakeliui į Tokiją – A.Šidlausko atsakymai į 15 klausimų.
Gražiausia šventė
Praktiškai jų netenka švęsti, nes būnu išvažiavęs į stovyklas. Vis dėlto labiausiai patinka Kalėdos, kai visa šeima susirenka prie bendro stalo, pasišnekame apie praėjusius metus, aptariame kas buvo gera ir bloga, kas laukia ateinančiais. Aišku, per Kalėdas ir dovanų smagu sulaukti.
Gražiausia Lietuvos vieta
Esu lietuvis, bet negaliu pasigirti, kad esu daug apkeliavęs šalies. Negaliu įvardinti gražiosios vietos, bet visa Lietuva man yra tokia – net važiuojant greitkeliu man gražu pro langą dairytis.
Gražiausia Lietuvos daina
Grupės „Karališka erdvė“ sukurta „Iš lėto leidžiasi saulė“
Svarbiausias žmogus
Tai – mano draugė Monika. Draugaujame kelerius metus, ji yra tas žmogus, su kuriuo galiu dalytis visais išgyvenimais.
Geriausias Lietuvos miestas
Panevėžys. Jį visada atsiminsiu, bet jame labai daug trūksta, ypač vaikams ir jauniems žmonėms reikalingų veiklų. Dabar ten visokie pacukai tik laksto, visokiais dalykais užsiiminėja, bet rimtos veiklos nėra. Tad manyčiau, kad geriausias miestas yra Vilnius – ten daugiau perspektyvų, darbo galimybių.
Santykis su Dievu
Esu pakrikštytas, priėmęs komuniją, bet negaliu pasakyti, kad tikiu Dievu. Vaikystėje eidavau į bažnyčią, nes versdavo tėvai. Tačiau augant atėjo supratimas, mokslo paaiškinimai, kad visas pasaulis sutvertas kitaip. Dabar tikiu minimaliai, gal tik 10 proc.
Lietuvos istorijos asmenybė
Vytautas Didysis. Bent jau man daro didžiausią įspūdį žygis iki Juodosios jūros. Tiek nukeliauti, tiek užkariauti! O iš datų svarbiausia laikau Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą 1990 metų kovo 11 dieną.
Lietuvos asmenybė, su kuria norėtum pavakarieniauti
Man atrodo, kad būtų smagu su šia trijule: Mantu Stonkumi, Mantu Katleriu ir Rolandu Mackevičiumi. Jie atrodo labai savi ir paprasti, manau, kad rastume bendrą kalbą.
Skaniausias patiekalas
Žemaičių blynai arba šaltibarščiai. Vasarą dažnai valgau šaltibarščius, o kartais net ir žiemą, kai labai užsinoriu. Žemaičių blynus labai mėgstu, bet pasigaminame rečiau – gal kartą per mėnesį.
Lietuvos sporto idealas
Arvydas Sabonis. Buvau mažas vaikelis, kai jis rungtyniavo, bet ir šiais laikais paskaitęs ir pažiūrėjęs, ką jis pasiekė, atrodo: „Vau!“ Mano nuomone, jis yra Numeris 1. Sabonis daug padarė, kad Lietuvą vadintų krepšinio valstybe.
Mėgstamiausias atlikėjas/grupė
Klausau įvairios muzikos, bet nedažnai – kartais per treniruotę iš „Spotify“ sąrašo ką nors pasileidžiu ir viskas. Man patinka tai, kas yra tuo metu ant bangos, tuo metu skambantys „hitai“.
Trys Lietuvos plaukimo idealai
Rūta Meilutytė, Danas Rapšys ir Giedrius Titenis – į jį daug metų teko lygiuotis, o pastaraisiais metais ir varžytis.
Įdomiausia lietuviška knyga/filmas
Tai – komedija „Klasės susitikimas. Berniukai sugrįžta!“
10 brangiausių lietuviškų žodžių
Laba diena, ačiū, tėvynė, cepelinai, laisvė, viso gero, šeima, Panevėžys, meilė, šiluma.