Lazdynų baseinas rengiasi pakeisti išvaizdą vasarą.
Pernai po perstatymų darbų duris atvėręs plaukimo sporto kompleksas liepos 2-7 dienomis persikūnys į pramogų areną su mirgančiomis šviesomis, kurių fone varžysis daugybė talentingų plaukikų.
Apie 800 sportininkų iš 36 šalių laukiama Europos jaunimo (iki 18 metų) čempionate.
Lietuvoje, nepaisant šalyje išugdytų olimpinių čempionų ir kitų tituluotų plaukikų, tokio renginio dar nėra buvę.
„Su dideliu entuziazmu laukiame čempionato, nes ir Vilniaus ir Lietuvos istorijoje tokio masto plaukimo varžybos vyks pirmą kartą, – sakė Vilniaus meras Valdas Benkunskas. – Tikslas statant baseiną ir buvo ne tik suteikti miestiečiams galimybę plaukioti bei mokyti plaukimo antrokus, bet ir aukšto rango varžybos. Džiugu, kad neužtruko pirma kregždė atskristi.“
Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Saulius Binevičius pristatė pagrindinius skaičius ir simbolius.
Čempionato telismanu pasirinka žalia varlytė, nes krūtine, liaudiškai vadinama varlyte, plaukiantys atletai yra pasiekę daugiausiai skambių pergalių per šalies plaukimo istoriją: pradedant nuo Linos Kačiušytės, Roberto Žulpos, Arvydo Juozaičio, baigiant Rūta Meilutyte, Giedriumi Titeniu, Andriumi Šidlausku, Kotryna Teterevkova.
Pastaroji 22 metų plaukikė pasirinka renginio ambasadore, nes yra sėkmingiausia pastarojo dešimtmečio Vilniaus plaukikė.
„Pati esu dalyvavusi jaunimo čempionate ir iki šiol pamenu nepakartojamas emocijas“, – per vaizdo įrašą sakė šiuo metu JAV besitreniruojanti plaukikė, užpernai laimėjusi bronzą Europos suaugusiųjų čempionate, o dabar besirengianti Paryžiaus olimpinėms žaidynėms, prasidėsiančioms liepos 26 dieną.
Čempionato biudžetas sieks 1,3 mln. eurų, iš kurių 180 tūkst. skirta per Vyriausybės programą sporto renginiams Lietuvoje.
Nors dėl šią vasarą vykstančių olimpinių žaidynių Europos jaunimo čempionate nesitikima išvysti ryškiausių žemyno jaunimo žvaigždžių, tai bus didelis renginys, kurio svečiai jau dabar turėtų užpildyti šešis viešbučius sostinėje.
Lietuvos plaukimo federacija į čempionatą ketina deleguoti 35-40 plaukikų, o į medalius realiai taikysis 4-5 mūsų šalies sportininkai.
Pats buvęs olimpinių žaidynių plaukiku S.Binevičius įvardino keturis favoritus:
Mantas Kaušpėdas, pernai pagerinęs Lietuvos vyrų rekordą 50 m nugara rungtyje, o šiemet debiutavęs suaugusiųjų plaukimo pasaulio čempionate;
Smiltė Plytnykaitė, pernai vienintelė iš lietuvių laimėjusi Europos jaunimo čempionato Belgrade aukso medalį, esanti ir Lietuvos rekordo 100 m laisvuoju stiliumi autore;
Sylvia Statkevicius – Kanados lietuvė, prie anksčiau pasiektų Lietuvos rekordų 800 ir 1500 m laisvuoju stiliumi, prieš kelias dienas Toronte pridėjusi ir rekordą 200 m laisvuoju stiliumi (1 min. 59,13 sek.), kuris dešimt metų priklausė R.Meilutytei;
Tajus Juška – 15-metis plaukikas, raškantis jaunesnių amžiaus grupių šalies rekordus ir plaukiantis dar greičiau nei tokio amžiaus tai darė legendinis Michaelas Phelpsas.
Planuojama, kad bilietų kainos svyruos nuo 10 iki 20 eurų – 10 už rytines varžybas, 15 – už vakarines, o 20 – visos dienos bilietas.
Varžybose turėtų dirbti 80 savanorių, o didžioji organizatorių dalis bus lietuviai.
Čempionate nebus šalių-agresorių atstovų, – taip sutarta su Europos plaukimui vadovaujančia „European Aquatic“ organizacija.
„Norėjome, kad nebūtų Rusijos ir Baltarusijos sportininkų“, – pradėjo sakyti S.Binevičius, kai V.Benkunskas replikavo: „Nebūtume ir įsileidę“.
Kaip didžiausią ir kartu galiausiai lengviausiai išsisprendusį iššūkį S.Binevičius įvardino reikalavimą dėl apšilimo baseino.
Čempionatuose įprastai reikia dviejų 50 metrų baseinų – vieno varžyboms, kito – pramankštai.
Lazdynuose yra 50 m pagrindinis baseinas bei kitas 25 metrų.
Tad ir lietuviai iš pradžių skaičiavo, kaip prie Lazdynų baseino esančioje automobilių aikštelėje įrengti mobilų laikiną baseiną ir svarstė kam paskui galėtų jį perduoti, bet „European Aquatic“ sutiko, kad apšilimui tiks ir 25 metrų baseinas.