2012 06 30 /05:14

Pražangų sūkuryje – pergalė prieš Didžiąją Britaniją – 90:80

Penkių kontrolinių rungtynių maratoną Lietuvos rinktinė baigė pergalingai. Kęstučio Kemzūros auklėtiniai panaikino keturiolikos taškų deficitą ir antrą kartą 90:80 (17:24, 20:20. 31:19, 32:27) pranoko Didžiosios Britanijos komandą.
Rungtynių akimirka / T.Tumalovičiaus/Krepšinio širdis nuotr.

Pirmoje rungtynių dalyje techninėmis pražangomis nubausti Šarūnas Jasikevičius ir Linas Kleiza leido britams spurtuoti 15:0 ir susikrauti dviženklį pranašumą.

Tačiau antroje susitikimo pusėje iššovė M.Pocius, du tolimus metimus pridėjo Š.Jasikevičius, vieną – Deividas Dulkys. Tritaškių serija leido lietuviams susigrąžinti pranašumą 49:47.

Likus 3 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos Lietuvos rinktinės persvara siekė vos 3 taškus (82:79), tačiau Jono Mačiulio tritaškis ir Manto Kalniečio dvitaškis palaidojo britų viltis iškovoti pirmają pergalę kontrolinių rungtynių maratone.

Lietuvių ir britų draugišką susitikimą nuolat stabdė teisėjų švilpukai – kietai kovojusios komandos prasižengė po 31 kartą, mūsiškiai metė net 42 baudas, varžovai – 41.

Chriso Fincho treniruojama komanda yra vienintelė, kurią lietuviai įveikė pasirengimo etape (63:61). Pralaimėta Makedonijos, Graikijos ir Rusijos krepšininkams.

Artimiausiu metu Lietuvos ekipa paliks Hjustoną ir persikels į Karakasą, kur liepos 4-ąją olimpiniame atrankos turnyre susitiks su Venesuelos komanda.

Lietuvos rinktinė: Martynas Pocius 18 (30 min., 4/4 tritaškių, 4 rez. perd.), Šarūnas Jasikevičius 16 (2/3 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 6/6 baudų), Robertas Javtokas 9 (7 atk. kam., 2 blk.), Jonas Mačiulis 9,  Mantas Kalnietis 8 (7 rez. perd., 4 kld., 1 blk.), Paulius Jankūnas 8 (4 atk. kam., 3 per. Kam.), Linas Kleiza 6 (9 min., 5 praž., 6 atk. kam.), Deividas Dulkys 6 (2/5 tritaškių), Jonas Valančiūnas 5, Rimantas Kaukėnas 3, Darius Songaila 2 (3 kld.), Antanas Kavaliauskas 0 (3 min.), Tomas Delininkaitis 0 (1 min.).

Didžiosios Britanijos rinktinė: Kyle'as Johnsonas 18 (4/7 tritaškių), Popsas Mensah-Bonsu 16 (10/20 baudų, 6 atk. kam., 4 blk.), Joelis Freelandas 14 (7 atk. kam.), Nate'as Reinkingas 12, Robertas Archibaldas 9 (7/12 baudų), Andrew Sullivanas 6, Kieronas Achara 5, Danas Clarkas, Mike'as Lenzly, Ogo Adegboye, Andrew Lawrence'as ir Ericas Boatengas taškų nepelnė.

RUNGTYNIŲ EIGA:

40 min.: Rimantas Kaukėnas pataiko vieną baudą iš dviejų, paskutinę britų ataką sustabdo Mantas Kalnietis – 90:80.
40 min.: Šarūnas Jasikevičius neklysta mesdamas baudas – 89:80.
40 min.: Popsas Mensah-Bonsu pataiko tik vieną baudą iš dviejų – 87:80.
40 min.: Mantas Kalnietis sumeta dvi baudas – 87:79.
39 min.: Jonas Mačiulis smeigia tritaškį – 85:79.
38 min.: Robertas Javtokas blokuoja varžovų gynėjo metimą.
37 min.: Paulius Jankūnas realizuoja metimą iš po krepšio – 82:79.
37 min.: Joelis Freelandas pataiko svarbų metimą ir sumažina atsilikimą iki minimumo – 80:79.
37 min.: Baudas metęs Antanas Kavaliauskas nepasinaudojo proga pelnyti pirmuosius taškus.
36 min.: Joelis Freelandas ir Paulius Jankūnas apsikeičia taikliais metimais – 80:77.
36 min.: Penktąją pražangą užsidirbęs Linas Kleiza prie baudų metimo linijos nusiuntė Popsą Mensah-Bonsu. Britas realizavo abu metimus – 78:75.
35 min.: Lietuvos rinktinės spraga ginantis – Joelis Freelandas ataką užbaigia dėjimu – 78:73.
35 min.: Šarūnas Jasikevičius realizuoja baudas – 78:71.
34 min.: Aikštėje pirmą kartą pasirodė vidurio puolėjas Antanas Kavaliauskas.
34 min.: Kieronas Achara pelno du taškus su pražanga ir realizuoja baudos metimą – 76:71.
34 min.: Robertas Javtokas pelno ketvirtą tašką paeiliui – 76:68.
33 min.: Lietuvos rinktinės gynyba neveikia prieš Didžiosios Britanijos rinktinės derinį du prieš du – 74:68.
33 min.: Robertas Javtokas pataiso netaiklų Rimanto Kaukėno metimą – 74:66.
32 min.: Popsas Mensah-Bonsu pelno du taškus su pražanga ir prideda baudą – 72:66.
32 min.: Jonas Mačiulis neklysta mesdamas baudas – 72:63.
32 min.: Paskutinį ketvirtį dvitaškiu pradeda Rimantas Kaukėnas – 70:63.
30 min.: Paskutinėje atakoje lietuviai galėjo pelnyti du taškus, tačiau jie nebuvo įskaityti, kadangi puldamas prasižengė Darius Songaila.
30 min.: Jono Mačiulio metimas, atšokęs nuo lanko, įkrinta į krepšį – 68:63.
30 min.: Dažniausiai baudas metantis Robertas Archibaldas pataiko abu metimus – 66:63.
29 min.: Jonas Valančiūnas pataiko abi baudas – 66:61.
28 min.: Darius Songaila realizuoja baudas – 64:61.
28 min.: Robertas Archibaldas eilinį kartą prameta pirmąją baudą, antroji – pasiekia tikslą – 62:61.
27 min.: Dar vienas Šarūno Jasikevičiaus tritaškis – 62:60.
26 min.: Kyle'as Johnsonas pataiko tris tritaškius paeiliui, Martynas Pocius prideda dvitaškį, Šarūnas Jasikevičius dvtitaškį ir tritaškį – 59:60.
26 min.: Robertas Archibaldas pataiko ketvirtą baudą iš aštuonių – 52:51.
25 min.: Jonas Valančiūnas seka brito pavyzdžiu – taip pat pataiko tik vieną baudą – 52:50.
25 min.: Popsas Mensah-Bonsu pataiko tik vieną baudą – 51:50.
25 min.: Šarūnas Jasikevičius pataiko iš vidutinio nuotolio – 51:49.
25 min.: Joelis Freelandas lietuvių klaidą paverčia dėjimu – 49:49.
24 min.: Martynas Pocius pataiko jau trečią tritaškį trečiajame kėlinyje – 49:47.
23 min.: Popsas Mensah-Bonsu pataiko vieną baudą iš dviejų – 46:47.
23 min.: Dar vienas Martyno Pociaus tritaškis lygina rezultatą – 46:46.
22 min.: Andrew Sullivanas pelno pirmuosius taškus po didžiosios pertraukos – 43:46.
21 min.: Deividas Dulkys ir Martynas Pocius pataiko po tritaškį – 43:44.
20 min.: Lietuvos rinktinei užpulti nepavyksta, tačiau pavyksta apsiginti nuo paskutinės Didžiosios Britanijos ekipos atakos.
19 min.: Paulius Jankūnas neklysta mesdamas baudas – 37:44.
19 min.: Joelis Freelandas prasižengė trečiąjį kartą, o Mantas Kalnietis pataiko tik vieną baudą – 35:44.
19 min.: Andrew Sullivanas sumeta baudas ir sugrąžina savo ekipai dviženklę taškų persvarą – 34:44.
18 min.: Paulius Jankūnas ir vėl pataiko tik vieną baudą – 34:42.
18 min.: Už replikas Joeliui Freelandui skiriama techninė pražanga. Martynas Pocius sumeta abi baudas – 33:42.
17 min.: Lietuvos ir Didžiosios Britanijos komandos apsikeičia sėkmingomis atakomis – 31:42.
17 min.: Paulius Jankūnas pataiko tik vieną baudą iš dviejų – 28:40.
17 min.: Mike'as Lenzly taip pat pataiko tolimą metimą – 27:40.
16 min.: Mantas Kalnietis smeigia tritaškį – 27:37.
15 min.: Didžioji Britanija pelno šešis taškus paeiliui – 24:37.
15 min.: Už reakciją į teisėjo sprendimą Linui Kleizai skiriama techninė pražanga. Pyktį puolėjas išlieja spyriu į kėdę. Tai antroji Lietuvos rinktinės techninė pražanga per penkiolika minučių.
15 min.: Baudas sumetęs Linas Kleiza mažina atsilikimą – 24:32.
14 min.: Popsas Mensah-Bonsu pelno lengvus taškus, o kitoje atakoje Didžiosios Britanijos krepšį sudrebina Manto Kalniečio dėjimas – 22:29.
14 min.: Pirmą kartą baudas metusiam Jonui Mačiuliui ranka nesudrebėjo – 20:29.
13 min.: Linas Kleiza greitoje atakoje išprovokuoja Andrew Lawrence'o pražangą. Nors puolėjas pataiko tik vieną baudą, tačiau pelno pirmą tašką po penkių minučių tylos – 18:29.
12 min.: Kyle'as Johnsonas pataiko nesudėtingą metimą iš vidutinio nuotolio – 17:29.
11 min.: Kyle'o Johnsono tritaškis tęsia britų spurtą (13:0) – 17:27.
10 min.: Paskutinėmis kėlinio minutėmis Didžiosios Britanijos krepšininkai neleido lietuviams rinkti taškų, tuo tarpu patys pelnė šešis paeiliui – 17:24.
9 min.: Robertas Archibaldas išveda Didžiosios Britanijos ekipą į priekį – 17:18.
8 min.: Joelis Freelandas išprovokuoja Dariaus Songailos pražangą ir sumeta baudas – 17:16.
8 min.: Jonas Valančiūnas tęsia sėkmingą Lietuvos rinktinės baudų seriją – 17:14.
8 min.: Rimanto Kaukėno klaidą Didžiosios Britanijos komanda paverčia dviem taškais – 15:14.
7 min.: Šarūnas Jasikevičius neklysta mesdamas baudas – 15:12.
7 min.: Robertas Archibaldas pataikė pirmą baudą po trijų pramestų – 13:12.
6 min.: Didžiosios Britanijos komanda surengia sėkmingą ataką – 13:11.
5 min.: Martynas Pocius atlieka juvelyrinį perdavimą ataką dėjimu užbaigusiam Robertui Javtokui – 13:9.
5 min.: Popsas Mensah-Bonsu realizuoja baudas – 11:9.
4 min: Deividas Dulkys smeigia tritaškį ir pelno pirmuosius savo taškus – 11:7.
4 min.: Martynas Pocius neklysta mesdamas baudas – 8:7.
4 min.: Nate'as Reinkingas išveda britus į priekį – 6:7.
3 min.: Pirmoji Roberto Javtoko bauda pasiekia tikslą, antroji neliečia lanko – 6:5.
3 min.: Linas Kleiza ir Nate'as Reinkingas apsikeičia tolimais metimais – 5:5.
2 min.: Lietuvos rinktinės kapitonas Robertas Javtokas lygina rezultatą – 2:2.
1 min.: Pirmuosius taškus pelno Popsas Mensah-Bonsu – 0:2.