14-metis Lietuvos čiuožėjas Gdanske pranoko būrį vyresnių varžovų

Gdanske (Lenkija) baigėsi pasaulio jaunimo (iki 19 metų) ISU „Junior Grand Prix“ serijos dailiojo čiuožimo etapas, kuriame Lietuvai atstovavo Luka Imedashvilis ir Meda Variakojytė.
Luka Imedashvilis
Luka Imedashvilis / Lietuvos čiuožimo federacijos nuotr.

14-metis L.Imedashvilis šiame etape buvo pats jauniausias, tačiau aplenkė ne vieną daug stipresnį ir labiau patyrusį varžovą.

Laisvojoje programoje lietuvis užėmė 5-ąją vieta (118,85 balai), o 9-oji vieta trumpojoje programoje (59,92) leido sportininkui užimti 6-ąją vietą tarp 25 startavusių dalyvių.

Iš viso L.Imedashvilis surinko 178,67 balo ir pagerino geriausią karjeros pasiekimą apie 20 balų. Šis rezultatas – pats aukščiausias tokio rango varžybose vaikinų kategorijoje per Lietuvos dailiojo čiuožimo istoriją.

Trumpojoje programoje mūsų šalies sportininkas aplenkė pasaulio jaunimo čempioną korėjietį Minkyu Seo, kuris bendroje įskaitoje užėmė 3-ąją vietą, o laisvojoje programoje – japoną Seną Takahashį, kuris iškovojo 2-ąją poziciją.

Nugalėtoju tapo Slovakijos atstovas Lukas Vaclavikas.

17-metė Lietuvos atstovė Meda Variakojytė (133,8) merginų varžybose užėmė 17-ąją vietą tarp 36 dalyvių. Trumpojoje programoje sportininkė liko 17-a, o laisvojoje programoje užėmė 16-ąją vietą.

Jau spalio 3-4 d. L.Imedashvilis dalyvaus pasaulio jaunimo ISU „Junior Grand Prix“ serijos etape Slovėnijos sostinėje Liublianoje, o M.Variakojytė spalio 25-26 d. varžysis suaugusių grupės „Challenger“ serijos turnyre „Nepela Trophy“ Bratislavoje (Slovakija).