Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!

Biatlonininkė G.Leščinskaitė IBU taurės varžybose pasiekė karjeros rekordą

Slovakijos Osrblio apylinkėse vykstantį Tarptautinės biatlono sąjungos (IBU) taurės etapą sėkmingai pradėjo dėl kelialapio į Pekino olimpines žaidynes kovojanti Gabrielė Leščinskaitė. Trumpose – 12,5 km – asmeninėse lenktynėse lietuvė per keturias šaudymo serijas suklydo tik sykį (šaudymas 0+1+0+0) bei užėmė devintą vietą.
Gabrielė Leščinskaitė
Gabrielė Leščinskaitė / Andrei Ivanov nuotr.
Temos: 1 Biatlonas

Į geriausiųjų dešimtuką G.Leščinskaitė pateko pirmą kartą karjeroje. Sportininkei atiteko 32 įskaitiniai IBU taurės taškai bei 66,6 IBU kvalifikaciniai taškai (geriausias olimpinės atrankos rezultatas), kurie svarbūs dalijant kelialapius į Pekino olimpines žaidynes. Paskutinės atrankos varžybos vyks šį penktadienį, o galutinės olimpiečių pavardės paaiškės kitą savaitę.

Varžybų nugalėtoja tapo vokietė Janina Hettich (0+0+0+0), kuriai G.Leščinskaitė pralaimėjo 1 min. 47,2 sek. Kita Lietuvos atstovė Marija Kresik klasifikuota 83-ia (2+1+0+0, atsiliko 8 min. 52 sek.).

Bendroje įskaitoje pirmauja švedė Elisabeth Hoeberg, turinti 354 taškus. G.Leščinskaitė su 136 taškais rikiuojasi 23-ia, o Natalija Kočergina – 95-a (9 tšk.).

Vyrų trumposiose 15 km asmeninėse lenktynėse pirmą įskaitinį tašką karjeroje pelnė Nikita Romanovas. 22-ejų vilnietis prašovė dusyk (1+0+1+0) bei užėmė 40 vietą. Nugalėtoju tapo norvegas Vetle Paulsenas (0+1+1+0), kuriam mūsiškis nusileido 2 min. 40,1 sek.

Karjeros rekordą pasiekė 19-metis Nikita Čigakas, kuris tarp 104 dalyvių buvo 53-ias (1+1+0+0, atsiliko 3 min. 32,2 sek.), tuo tarpu Jokūbas Mačkinė užėmė 76 vietą (3+2+1+0, atsiliko 6 min. 21,4 sek.).

Bendroje įskaitoje 43 pozicijoje rikiuojasi Maksimas Fominas (69 tšk.), Karolis Dombrovskis – 78-oje (32 tšk.), o N.Romanovas – 125-oje.

Ketvirtadienį Rūpoldinge prasidės penktasis pasaulio taurės etapas, kuriame dalyvaus Vytautas Strolia, K.Dombrovskis, Tomas Kaukėnas bei Linas Banys.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant