Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2011 10 23 /13:42

Čiuožėjui Michalui Brezinai – pirmasis „Grand Prix“ titulas karjeroje

Presižinėse „Grand Prix“ dailiojo čiuožimo pirmojo etapo „Skate America“ vyrų varžybose triumfavo čekas Michalas Brezina. Tai buvo pirmasis čiuožėjo titulas „Grand Prix“ serijoje.
Michalas Brezina
Michalas Brezina / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Susumavus trumposios ir laisvosios programų rezultatus M.Brezina surinko 216.00 balo ir užėmė pirmąją vietą, nors laisvajame šokyje klydo ir buvo tik trečias.

Už laisvąją programą geriausio įvertinimo sulaukė dailiojo čiuožimo veteranas belgas Kevinas Van Der Perrenas, kuris bendroje įskaitoje liko antras (212.48).

AFP/Scanpix nuotr./Kevinas Van Der Perrenas (Belgija)
AFP/„Scanpix“ nuotr./Kevinas Van Der Perrenas (Belgija)

Trečioji vieta ir bronzos medalis atiteko japonui Takahiko Kozukai, kuris iš viso surinko 212.09 balo.

„Grand Prix“ varžybose debiutavęs amerikietis Richardas Dornbushas užėmė ketvirtąją vietą, penktas liko Denis Tenas iš Kazachstano.

Tik 9-ąją vietą iškovojo šių metų Europos čempionas Florentas Amodio iš Prancūzijos.

„Esu labai laimingas, nes tai mano pirmasis medalis „Grand Prix“ varžybose. Praėjusį sezoną gydžiausi traumą ir šiose varžybose dalyvauti negalėjau. Manau, ši pergalė – puiki sezono pradžia. Nesu patenkintas savo čiuožimo šiandien, bet svarbiausia, jog man pavyko nugalėti“, – kalbėjo M.Brezina, kuriam praėjusiais metais buvo atlikta pilvo operacija.

Už pirmąją vietą  Čekijos čiuožėjui atiteko 18 tūkst. JAV dolerių ir 15 reitingo taškų.

Pasibaigus penkiems „Grand Prix“ etapams bus sumuojami reitingo taškai ir daugiausia taškų surinkusios aštuonios poros dalyvaus finaliniame etape Kanadoje.

„Grand Prix“ varžybose iš viso bus surengti šeši etapai. Antrasis kitą savaitgalį spalio 28-30 dienomis vyks Kanadoje, vėliau Kinijoje, Japonijoje, Prancūzijoje, Rusijoje ir finalinis etapas gruodžio 8-ąją įvyks Kanadoje.