Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!

Dainius Zubrus ir „Devils“ ledo ritulio klubas – NHL Stenlio taurės finale!

Dainius Zubrus gavo antrą šansą išpildyti kiekvieno ledo ritulininko svajonę – laimėti Stenlio taurę. Penktadienį lietuvis atliko rezultatyvų perdavimą, o Naujojo Džersio „Devils“ klubas žengė į stipriausios pasaulyje ledo ritulio lygos – NHL – didįjį finalą.
Dainius Zubrus
Dainius Zubrus / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šeštosiose Rytų konferencijos finalo rungtynėse „Devils“ namuose po pratęsimo 3:2 (2:0, 0:2, 0:0, 1:0) įveikė Niujorko „Rangers“ ledo ritulininkus ir laimėjo seriją iki keturių pergalių 4:2.

„Velniai“ stipriausia Rytų konferencijos komanda tapo penktą kartą per klubo istoriją, bet po devynerių metų pertraukos. Anksčiau „Devils“ ledo ritulininkai Rytų konferencijoje triumfavo 1995, 2000, 2001 ir 2003 metais.

Šeštadienio rungtynėse po lietuvio rezultatyvaus perdavimo pirmajame kėlinyje Ilja Kovalčiukas (13:56) padidino šeimininkų persvarą iki 2:0.

Per daugiau, kaip 19 žaidimo minučių (19:17) 33 metų D.Zubrus penktadienį dusyk metė į varžovų vartus ir išvengė baudos minučių.

Iš viso per 18 šio sezono atkrintamųjų rungtynių lietuvis įmušė 3 įvarčius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir gavo 14 baudos minučių.

Pirmąjį susitikimų įvartį įpusėjus pirmajam kėliniui įmušė Ryanas Carteris (10:05), tačiau antrajame kėlinyje po tikslių Ruslano Fedotenkos (29:47) ir Ryano Callahano (33:41) smūgių svečiai išlygino rezultatą – 2:2.

Pergalingą įvartį 63-ąją pratęsimo sekundę įmušė Adamas Henrique'as (61:03).

Rungtynių reportažas:

Pirmąjį serijos mačą Naujojo Džersio komanda išvykoje varžovams pralaimėjo 0:3, tačiau antrosiose rungtynėse svečiuose iškovojo pergalę 3:2. Trečiąjį susitikimą namuose „Devils“ pralaimėjo varžovams 0:3, o ketvirtajame mače iškovojo pergalę 4:1. Lemiamos buvo penktosios serijos rungtynės, kurias D.Zubraus komanda laimėjo svečiuose 5:3.

NHL pirmenybių Stenlio taurės varžybų finale „Devils“ ledo ritulininkai žais su Vakarų konferencijos čempionu Los Andželo „Kings“ klubu, kuris konferencijos pusfinalyje 4:1 (4:2, 4:0, 2:1, 0:2, 4:3) nugalėjo Finikso „Coyotes“ ekipą.

„Devils“ komandai tai bus penktoji Stenlio taurės varžybų finalo serija, o pergales ji iškovojo tris kartus – 1995, 2000 ir 2003 metais.

D.Zubrus į didįjį NHL finalą pateko antrą kartą karjeroje. Pirmasis lietuvio bandymas laimėti Stenlio taurę – debiutiniame sezone 1997-aisiais su Filadelfijos „Flyers“ baigėsi nesėkmingai.

Vienintelį kartą finale žaidęs „Kings“ klubas 1993-aisiais 1:4 (4:1, 2:3, 3:4, 2:3, 1:4) nusileido Monrealio „Canadiens“ ledo ritulininkams.

Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?