Drama Europos čempionate: garbingas treneris iš auklėtinės atėmė aukso medalį

Šveicarijoje prasidėjęs Europos biatlono čempionatas jau pirmoje rungtyje dovanojo neįtikėtiną dramą.
Michela Carrara
Michela Carrara / „Scanpix“/AP nuotr.

Didžiausia intriga kilo jau po finišo aiškinantis, kam atiteks aukso medalis.

Moterų 15 km asmeninėse lenktynėse greičiausia buvo italė Michela Carrara.

Atrodė, kad ji ir bus apdovanota Europos čempionės titulu, tačiau sportininkės treneris pasielgė garbingai.

Jis prisipažino, kad jo auklėtinė šaudykloje suklydo ne sykį, kaip iš pradžių skaičiavo teisėjai, o tris kartus.

Dėl to M.Carrarai buvo skirtos papildomos dvi baudos minutės, o ji iš pirmos vietos nukrito į 8 vietą.

„Fantastiškas garbingas elgesys“, – sportininkės trenerį gyrė Tarptautinė biatlono sąjunga (IBU).

„Aš iš pradžių nesupratau, kad kažkas šaudė į mano taikinius. Treneris man tai pasakė jau po finišo. Buvo priimtas sprendimas ir džiaugiuosi, kad galiausiai nugalėjo geriausia sportininkė“, – sakė pati M.Carrara.

Taip aukso medalis atiteko vokietei Lisai Maria Spark, kuri šaudykloje nesuklydo nė sykio ir trasą įveikė per 45 min. 2,4 sek.

Sidabru pasipuošė ukrainietė Julija Džima (+5,5 sek., 1 baudos minutė), o bronza – dar viena vokietė Selina Grotian (+33,3 sek., 2 baud. min.).

Pirmoje Europos čempionato rungtyje startavo ir trys lietuvės, bet joms sužibėti nepavyko.

Christian Manzoni/IBU nuotr./Natalija Kočergina

Natalija Kočergina ir Gabrielė Leščinskaitė pro šalį šovė po 4 sykius ir užėmė atitinkamai 51 (+5 min. 4,5 sek. nuo čempionės) ir 59 (+5 min. 46,3 sek.) vietas.

Sykį šaudykloje suklydusi Judita Traubaitė liko 65-a (+6 min. 53,3 sek.) tarp 91 finišavusios sportininkės.

Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi