Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!

Estų džiaugsmas: pirmą Pekino olimpinių žaidynių medalį nuskynė devyniolikmetė

Estija triumfuoja. Ankstų antradienio rytą šios šalies akrobatinio slidinėjimo žvaigždė Kelly Sildaru laimėjo Pekino olimpinių žaidynių bronzą.
Kelly Sildaru
Kelly Sildaru / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Pekinas 2022

Estijos sportininkai žiemos olimpinėse žaidynėse nebuvo iškovoję apdovanojimo nuo 2010-ųjų.

Iš Baltijos šalių jokio medalio Pekine nelaimėjo tik Lietuva. Latvijos rogutininkai mišrių komandų estafetėje taip pat nuskynė bronzą.

19-metė K.Sildaru į antradienį vykusį slidinėjimo nuolydžio rungties finalą pateko sensacingu pirmuoju rezultatu.

Visgi finale geriausiai sekėsi šveicarei Mathilde Gremaud (86,56). Sidabrą iškovojo šios rungties favoritė kinė Eileen Gu (86,23). Estė surinko 82,06 balo.

Iki šiol estai olimpinius medalius žiemos žaidynėse buvo pelnę tik slidinėjimo rungtyse (4 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos), o K.Sildaru savo šuoliais pirmiausia išgarsėjo „YouTube“ platformoje.

Jaunoji estė iš pradžių net nesiruošė sportininkės karjerai, o tiesiog pramogavo kartu su tėčiu Toniu. Bet 9-metės mergaitės triukai taip sužavėjo šalį, kad ji iš karto tapo žvaigžde Estijoje, o sporto funkcionieriai suprato, jog jų šalyje auga olimpinė viltis.

Vėliau K.Sildaru triskart laimėjo pasaulio jaunimo čempionatą ir keturis kartus – „X Games“ žaidynes. 2019-aisiais ji triumfavo ir suaugusiųjų planetos pirmenybėse, pusvamzdžio rungtyje.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant