Garsioji čiuožėja Yuna Kim – pasaulio čempionato lyderė, Inga Janulevičiūtė liko be olimpinio kelialapio

„Ledo karaliene“ tituluojama Pietų Korėjos čiuožėja Yuna Kim – vėl tokia pat galinga. Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate Londone (Kanada) ji tapo lydere po trumposios programos ir išsklaidė abejones – dveji metai be didžiojo sporto neatėmė dailiojo čiuožimo pasaulį pakerėjusio čiuožėjos talento.
Yuna Kim sugrįžo po dvejų metų pertraukos
Yuna Kim sugrįžo po dvejų metų pertraukos / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Iš tarptautinės arenos Y.Kim pasitraukė 2010-aisiais. Paskutinį kartą pasaulio ir olimpinė čempionė dalyvavo pasaulio čempionate Maskvoje, bet liko be aukso medalio. Tuomet ji nusprendė padaryti pertrauką tam, kad susigrąžintų motyvaciją ir pasitikėjimą savimi.

Ketvirtadienį Londone korėjietė ir vėl buvo stipriausia. Ji laimėjo trumposios programos varžybas ir surinko 69,97 balus.

„Rezultatai mane šiek tiek nustebino. Nesitikėjau tokių gerų įvertinimų. Šis sugrįžimas man labai svarbus. Po olimpinių žaidynių jaučiausi tarsi tuščia. Neberadau savyje motyvacijos, bet dabar viskas pasikeitė“, – teigė Y.Kim.

Antrąją vietą užėmė penkiskart Europos čempionė Italijos čiuožėja Carolina Kostner. Ji nuo lyderės atsiliko trimis balais (66,86).

Inga Janulevičiūtė

Po trumposios programos trečiąją vietą užima japonė Kanako Murakami, toliau rikiuojasi kanadietė Kaetlyn  Osmond, amerikietė Ashley Wagner, japonės Mao Asada, Akiko Suzuki, rusė Adelina Sotnikova, amerikietė Gracie Gold  ir dešimtuką užbaigia švedė Viktoria Helgesson.

Lietuvos atstovė 17-metė Inga Janulevičiūtė užėmė 33-ią vietą iš 35 dalyvių ir neteko galimybės čiuožti laisvosios programos bei kovoti dėl olimpinio kelialapio. Lietuvė trumpojoje programoje griuvo ir teisėjų buvo įvertinta 36, 79 balo.

Ketvirtadienį čempionate startuos kiti Lietuvos atstovai – šokių ant ledo varžybose dalyvaus Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas.

Šiame čempionate kovojama ne tik dėl apdovanojimų, bet ir dėl kelialapių į Sočio žiemos olimpines žaidynes.