Intrigos kupiną biatlono sezono finišą vainikavo norvegų lemiama dvikova

Johannesas Boe iškovojo krištolo gaublį – pasaulio taurės nugalėtojui skirtą prizą, sekmadienį pasirodęs geriau už kitą norvegą Sturlą Holmą Laegreidą.
Johannesas Boe trečią kartą laimėjo pasaulio taurę.
Johannesas Boe trečią kartą laimėjo pasaulio taurę. / „Scanpix“ nuotr.

J.Boe trečią kartą per savo karjerą triumfavo pasaulio taurės varžybose, bet šįkart jam teko kautis iki pat paskutinių šūvių.

Sezonas buvo ilgas, bet prieš paskutines lenktynes – bendro starto varžybas Ostersunde (Švedija) sekmadienį J.Boe turėjo vos keturių taškų persvarą bendroje įskaitoje prieš artimiausią persekiotoją.

Jei 24 metų S.H.Laegreidas būtų aplenkęs trejais metais vyresnį tituluotą tėvynainį pirmajame aštuonete nors viena pozicija, krištolo gaublys būtų atitekęs biatlonininkui, kuriam pilnas sezonas pasaulio taurės varžybose buvo pats pirmas.

Norvegai šliuožė greta iki paskutinio – ketvirtojo šaudymo, bet per jį S.H.Laegreidas suklydo dusyk, o T.Boe – kartą.

Galiausiai paskutines lenktynes laimėjo prancūzas Simonas Desthieux, antras finišavo rusas Eduardas Latypovas, o trečias – J.Boe. S.H.Laegreidas liko aštuntas.

• ...68. K.Dombrovskis (Lietuva) – 27
„Scanpix“ nuotr./Taip pergalę šventė prancūzas Simonas Desthieux.

17 taikinių iš 20 pataikęs paskutinėse sezono varžybose 27 metų J.Boe pasaulio taurę laimėjo trečius metus iš eilės.

Trečiąją vietą bendroje įskaitoje užėmė prancūzas Quentinas Fillon Maillet, o ketvirtą – čempiono vyresnysis brolis Tarjei Boe.

Tarp lietuvių, kurie nepateko į paskutines lenktynes, šį sezoną pasaulio taurės varžybose geriausiai pasirodė 55 vietą užėmęs Vytautas Strolia (74 taškai). Karolis Dombrovskis buvo 68-as (27), o Tomas Kaukėnas šį sezoną įskaitinių taškų neiškovojo.

Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?