Iš žaidynių išmesta Rusija siunta – tai JAV sąmokslas, P.Coubertine'as vartosi karste

Rusijos žiniasklaidoje po istorinio Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) sprendimo pašalinti Rusijos rinktinę iš Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių keliamas tik vienas klausimas. Ar Rusijai turėtų atstovauti atletai po neutralia vėliava? Rusijos politikai ir garsūs sportininkai lieja nuoskaudą dėl pažemintos gimtinės, prieš kurią esą susimokė pasaulis.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / „Scanpix“ nuotr.

Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) nusprendė, kad Rusija yra diskvalifikuojama iš Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių. Už 66 dienų prasidėsiančiose žaidynėse Rusijos sportininkai negalės varžytis po savo šalies vėliava.

Dėl sisteminių dopingo problemų ir mėginių klastojimo per 2014 m. Sočio olimpines žaidynes, IOC šįkart priėmė griežtesnį sprendimą nei prieš 2016 metų vasaros olimpines žaidynes, kai dėl Rusijos atletų leido apsispręsti savarankiškai įvairių sporto šakų organizacijoms.

Šįkart diskvalifikuotas visas Rusijos olimpinis komitetas. Tai reiškia, kad vasario 9 dieną Pietų Korėjoje prasidėsiančiose žiemos olimpinėse žaidynėse nebus nei Rusijos rinktinės, nei Rusijos himno.

Nors Rusijos sportininkams yra palikta galimybė įrodyti, kad nevartojo dopingo, ir dalyvauti žaidynėse po neutralia vėliava, dauguma Rusijos funkcionierių mano, kad šios išmaldos nereikėtų priimti.

„Vykti į olimpiadą ar ne?“ – tokie straipsniai mirga Rusijos žiniasklaidoje trečiadienio rytą.

Visi olimpiniai principai, kuriuos nustatė P.Coubertinas, buvo paminti. Jis neabejotinai vartosi karste.

Savo nuomonės dar nepareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, o sporto ministras Pavelas Kolobkovas apsiribojo lakonišku komentaru: „Sprendimas yra prieštaringas. Mūsų sportas visuomet susidūrė su sunkumais. Kol kas būtų neprotinga priimti skubotą sprendimą, turime viską apgalvoti.“

Tačiau Rusijos Dūmos nariai yra įsitikinę, kad belieka apginti Rusijos garbę. Ivanas Melnikovas pareiškė, kad pasaulis nori paniekinti jų šalį: „Tai visiškas Rusijos atletų persekiojimas, norint pažeminti Rusiją ir jos žmones. Visi šiandienos sprendimai yra dalis šio plano. Mūsų nuomone, yra neįmanoma dalyvauti žaidynėse po neutralia vėliava. Tai būtų nesuderinama su tais atletais, kurie jau buvo pašalinti, nors nieko bloga nepadarė. Tačiau, jei mūsų šalies lyderiai nuspręs kitaip, mes vis tiek palaikysime savo žmones. Tačiau svarbu šiuo atveju sukurti atitinkamą informacinę kampaniją apie šias žaidynes.“

Kitas deputatas Michailas Jemeljanovas JAV apkaltino sąmokslu prieš Rusiją: „Tai nesuvokiamas ir įžūlus sprendimas, kuris yra aiškiai politiškai motyvuotas. Visiškai akivaizdu, kad jis buvo priimtas dėl JAV spaudimo. IOC išsižadėjo olimpinio judėjimo vertybių.“

Visiškai akivaizdu, kad sprendimas buvo priimtas dėl JAV spaudimo.

Bobslėjininkas Aleksejus Vojevoda pareiškė, kad olimpinių žaidynių įkūrėjas Pierre'as de Coubertine'as šiuo metu vartosi karste: „Mes esame galinga valstybė. Dėl to nėra jokių abejonių. Visi olimpiniai principai, kuriuos nustatė P. de Coubertinas, buvo paminti. Jis neabejotinai vartosi karste.“

Olimpinė čempionė Anfisa Rezcova mano, kad atletai, kurie nuspręs vykti į žaidynes, gimtinėje bus pasmerkti: „Rusijoje jų nesupras. Mūsų atletai vis tiek negalės gerai pasirodyti dėl šių atakų. Niekas nedrįs dalyvauti po neutralia vėliava. Šalis jų nepriims kaip herojų.“

Legendinė lengvaatletė Jelena Isinbajeva įsitikinusi, kad be Rusijos olimpinės žaidynės bus nevykusios: „Kas likę iš olimpinių principų? Olimpinės dvasios? Be Rusijos, tai nevykėlių olimpiada!“

Kitas Dūmos deputatas Igoris Lebedevas teigė, kad nėra prasmės dalyvauti po neutralia vėliava: „Mūsų himnas ir vėliava yra šalies pasididžiavimas. Pavojuje yra mūsų šalie garbė!“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis