Karantinas paragino sportuoti kitaip: Klaipėdoje – ledo ritulys be ledo

„Buvau prieš riedučius ir dabar esu prieš riedučius, kadangi skiriasi čiuožimo technika“, – sako Klaipėdos ledo ritulio klubo „Baltija“ vadovas Audrius Kancleris, subūręs vaikus į ledo treniruotes… be ledo. Vaikai keliskart per savaitę „ginkluoti“ lazdomis į vartus taiko kamuoliuką važinėdami riedučiais. Uostamiestyje veikia trys vaikų ledo ritulio klubai. Tokiu būdu treniruojasi du iš jų – „Baltija“ ir „HC“.
Ledo ritulio treniruotė su riedučiais.
Ledo ritulio treniruotė su riedučiais. / J. Andriejauskaitės / 15min nuotr.

Ketvirtadienio vakarą skirtingų klubų vaikai rinkosi į treniruotes, avėsi riedučius ir į rankas pasiėmę lazdas laukė sporto pradžios.

„Po karantino labai linksma grįžti į sportą, norėtųsi žaisti visą vasarą. Ir su riedučiais, ir ant ledo. Lengviau su riedučiais, nes dabar naujai išpiltas ledas, labai kietas, kai atėjom pirmą kartą ant tokio ledo, atrodė, kad išvis pirmąkart čiuožėm“, – sakė jaunasis ledo ritulininkas Bernardas.

„Lengviau vis tiek ant ledo, nes visąlaik treniravomės ant ledo, o riedučiais tik neseniai pradėjom“, – antrino Viltautė. Riedučiais ji karantino metu ėmė treniruotis ir namuose.

„Man lengviau su riedučiais, daugiau pasportuoju“, – paklaustas apie treniruotes sakė Saidas.

Buvo prieš riedučius

Klubo „Baltija“ vadovas A.Kancleris sako ilgą laiką buvęs prieš treniruotes su riedučiais ir dabar jo nuomonė nepasikeitė, mat čiuožimo technika ant asfalto ir ledo skiriasi, tačiau situacija privertė ieškoti kitokių būdų sportuoti ir kitaip leisti laisvalaikį su klubo ugdytiniais.

„Ledo arenos neturim, pramogų centrai uždaryti, nutarėme pabandyti. Kadangi sąlygos yra įtemptos, reikia laikytis atstumo, negali daugiau kaip 20 vaikų uždarose patalpose treniruotis, nusprendėm čia išbandyti, vaikams labai patiko“, – pasakojo A.Kancleris.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Klubo „Baltija“ vadovas Audrius Kancleris
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Klubo „Baltija“ vadovas Audrius Kancleris

Anot trenerio, po karantino vaikai į treniruotes grįžo išsiilgę vieni kitų, tad sportuoja su entuziazmu. Net ir pasibaigus treniruočių laikui, po valandos ar net dviejų nenori palikti aikštelės.

„Gal ir gerai tas karantinas. Spyris. Ir tėvai suprato, kas yra trenerio duona, reikėjo asmeniškai vaikus mokyti“, – kalbėjo klubo vadovas, karantino metu neatlygintinai transliavęs vaikams nuotolines treniruotes. Vaikams namuose teko ieškoti erdvesnių vietų, kad galėtų atlikti rodomas užduotis.

Sportuoja po kelis šeimos vaikus

Dviejų atžalų, lankančių treniruotes, mama Jovita Košinskė sako, kad sužinoję apie rengiamas treniruotes tą pačią dieną nupirko riedučius ir kol kas nepraleido nė vienos treniruotės.

„Mano sūnus nuo trejų su puse metų lanko ledo ritulį, dabar jam aštuoneri, ir mergytė pradėjo nuo trejų“, – pasakojo mama.

Simona Jasinevičienė į treniruotes atlydi du vaikus, o pagrandukas, dvejų Rimgaudas, jų laukia taip pat su lazda varinėdamas kamuoliuką. Į sportą įsitraukusi visa šeima. Ant ledo sukasi ir tėtis, ir mama, dalyvaujanti čempionatuose Lietuvoje ir Latvijoje, ledo ritulį pamėgo ir atžalos.

Karantino metu šeima sportavo namuose bei lauke.

„Mes penki, išeinam vakarais visi su riedučiais, esam aktyvi šeima, – sakė moteris. – Pati irgi žaidžiu, ir su moterimis mėgėjom, Lietuvos ir Latvijos čempionatuose dalyvauju.“

Sportuoja ir tėvai

„HC“ klubo treneris Algimantas teigė, jog vos buvo atlaisvintos karantino sąlygos, klubo vaikai ėmė rinktis sportuoti su riedučiais tris kartus per savaitę – dukart prie vienos mokyklos, dar vieną aikštelėje prie arenos.

„Čia mano patys pradedantieji, būna, kad ir vyresni berniukai nori išmokti. Ir tėveliai prisijungia, sesutės, broliukai. Šeiminė ranga, kaip aš sakau“, – pasakojo treneris.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai