Latvijos ledo ritulininkai pirmą kartą iškovojo pasaulio čempionato bronzą

Pasaulio ledo ritulio čempionato bronzos medalius iškovojo Latvijos ledo ritulininkai, mažajame finale Tamperėje (Suomija) po pratęsimo palaužę amerikiečius 4:3 (2:2, 0:0, 1:1, 1:0).
Latvijos ledo ritulio rinktinė.
Latvijos ledo ritulio rinktinė. / AFP nuotr.

Komandos jau pirmajame kėlinyje pelnė po 2 įvarčius. 8 min. latvis Robertas Bukartas pasinaudojo varžovo pašalinimu ir išvedė baltus į priekį. Vis dėlto jau po 2 min. rezultatas tapo lygus, kai ritulį į mūsų kaimynų vartus pasiuntė Rocco Grimaldi.

17 min. Janis Jakas sugrąžino pranašumą Latvijos rinktinei, bet 20 min. tas pats R.Grimaldi atkūrė pusiausvyrą.

Antrajame kėlinyje komandos nepasižymėjo, o 47 min. savo komandą pirmą kartą į priekį išvedė amerikietis Mattas Coronato.

Maksimalią intrigą į rungtynes sugrąžino Kristianas Rubinas 55 min. trečią kartą rezultatą pavertęs lygiu – 3:3.

Komandoms teko žaisti pratęsimą, kuriame kova neužtruko. Jau antrąją pratęsimo minutę tas pats K.Rubinas dar kartą pasiuntė ritulį į amerikiečių vartus ir išplėšė savo komandai pirmuosius pasaulio čempionato medalius istorijoje.