Favoritai – ukrainiečiai
Prieš šį čempionatą favoritų statusas patikėtas Ukrainos rinktinei. Prieš turnyrą Vilniuje surasti priežasčių, kodėl jie neturėtų būti pagrindiniai pretendentai į auksą būtų sunku.
Ukrainos rinktinė pastaraisiais metais atsigauna po 2017-2019 metais matyto nuosmukio rinktinėje. Nepaisydami šalį vis dar siaubiančio karo, ukrainiečiai sėkmingai rengia ir vietinį čempionatą, o jų lyderiai žaidžia stiprių lygų klubuose.
Ukrainiečių pajėgumą geriausiai atspindi vasarį vykusi olimpinė atranka, kurios metu jie įveikė visus varžovus, tarp kurių ir elitiniame divizione žaisiančius lenkus, ir pateko į paskutinį atrankos etapą. Tokio žygio olimpinėje atrankoje nepavyko pasiekti nė vienai kitai šio diviziono komandai.
Rimtai Ukrainos rinktinė ruošiasi ir turnyrui Vilniuje. Jie dar balandžio pradžioje atvyko į Kauną, kur vykdoma intensyvi treniruočių stovykla. Be draugiškų rungtynių su Lietuva, kurias ukrainiečiai laimėjo, jie taip pat dukart žaidė su latviais, o pasiruošimą užbaigs rungtynėmis su Kinijos rinktine.
Bene vienintelis Ukrainos rinktinės galvos skausmas – gynėjų pasirodymai klubuose. Jei talentingiausias šalies ledo ritulininkas Arturas Cholachas, kuris prieš du metus išgirdo savo pavardę NHL naujokų biržoje, baigė sezoną ir spės prisijungti prie rinktinės, dėl Igorio Merezhko žaidimo garantijų vis dar nėra. Kartu su Lietuvos rinktinės kapitonu Nerijumi Ališausku jis kaunasi dėl Slovakijos pirmenybių aukso, o abejų žaidėjų pasirodymas Vilniuje vis dar priklauso nuo to, kaip ilgai užsitęs finalo serija.
Kantriai pakilimo laukiantys estai
Estijos rinktinė kone kasmet yra laikoma ta rinktine, kuri turėtų žengti žingsnį į priekį ir varžytis dėl šio diviziono medalių. Visgi, per visą istoriją jie šio diviziono medalius jie iškovojo vos kartą – 2018 metais Kaune.
Jau tuomet estai vylėsi, jog ateinanti naujoji karta leis jiems tapti pretendentais į aukštesnį divizioną, bet to įgyvendinti jie nesugebėjo. Net ir čempionate namuose, jie liko už medalių ribos.
Į šį čempionatą Estijos rinktinė atvyksta su viltimi, jog jų jaunimas jau pribrendo padėti lyderiams, o reprezentacinė šalies komanda, žaidusi Baltijos pirmenybėse, leido namuose likusiems žaidėjams kelti savo meistriškumą. Visgi, prognozuoti estų rezultatus gali būti sunku, nes iki šiol ši komanda taip ir neatskleidė viso savo potencialo.
Pokyčius išgyvenantys kinai
Kinijos rinktinė į šį čempionatą atvyks kaip paslaptingiausia rinktinė. Po žiemos olimpinių žaidynių, vykusių šioje šalyje, buvo priimtas sprendimas tiesiogiai įtakojęs ir šios šalies ledo ritulio rinktinę.
Nuspręsta, jog šalies žiemos sportas keičia kryptį ir nuo šiol Kinijos ledo ritulio rinktinei nepadės natūralizuoti sportininkai. Ta gerokai pakeis visą Kinijos rinktinės veidą, nes pernai tokių žaidėjų rinktinėje buvo net 14.
Šių žaidėjų netektis turėtų stipriai atsiliepti Kinijos rinktinės bendram lygiui, tačiau tikimasi, jog dabartinė rinktinė bus kur kas kovingesnė ir žaidimo lygio trūkumą kompensuos noru ginti savo šalies garbę.
Potencialios autsaiderės
Ispanijos ir Nyderlandų rinktinės ne tik neturi didelių pasiekimų šiame divizione, tačiau ir į jį atvyks su bene mažiausiomis ambicijomis. Nyderlandų atstovams tvirtai įžengti į I diviziono B grupę iki šiol taip ir nepavyko, tad dažniausiai pasibaigus pirmenybėms jiems tenka leistis žemyn.
Tuo tarpu Ispanijai tai apskritai bus debiutas tokio rango turnyre. Dar visai neseniai šios šalies atstovai kovojo net pora divizionų žemesniame turnyre, tad pastaraisiais metais šios šalies ledo ritulys išgyvena pakilimą, kuris jaučiamas visose amžiaus grupės.
Abi šios rinktinės turi ir dar vieną panašumą: jų didžioji dauguma žaidžia vietinėse pirmenybėse. Tiesa, jei ispanai varžosi tik su savo šalies komandomis, Nyderlandų stipriausia komanda rungtyniauja trečiajame Vokietijos divizione, o kiti klubai kovoja su Belgijos komandomis.
Tiek ir Ispanijos, tiek ir Nyderlandų rinktinės šiose pirmenybėse pirmiausia dairysis į galimybę išsaugoti jame vietą, bet sėkmės atveju jos neatsisakytų pakovoti ir dėl jo medalių.