Plungės centre, kavinės „ExLibris“ vitrinoje“ galima išvysti legendinę taurę, kurią 1964-aisiais kėlė plungiškiai. Parodoje eksponuojamos istorinės nuotraukos, auksinis „Linų audinių“ komandos žaidėjo Jono Dirvonskio medalis.
Tarp eksponatų ir legendinio krepšinio klubo „Olimpas“ trenerio Genadijaus Glikmano tėčio pačiūžos, pagamintos 1952-aisiais. Taip pat galima išvysti ir prie batų sukamas pačiūžas. Tokias, kokiomis avėjo pirmą kartą Lietuvos ledo ritulio čempionate 1947-aisiais.
G.Glikmanas pasakojo, kad legendinės „Linų audinių“ komandos treniruotės vykdavo Plungės M.K.Oginskio parke, greta dabartinės bibliotekos pastato.
Treniruodavosi, kai užšaldavo tvenkinys. „Linų audinių“ vardu komanda pavadinta tuo metu Plungėje veikusio fabriko garbei. Būtent šio fabriko vadovas Alfonsas Čerškus palaikė sportines iniciatyvas.
Taip buvo ir istoriniais 1964-aisiais. Įdomus faktas, kad finale plungiškiai turėjo susitikti su Kauno „Inkaro“ žaidėjais. Šie prieš finalinę kovą 10 dienų treniravosi Rygoje, ant dirbtinio ledo. Tuo metu plungiškiai – kur papuola.
Lemiama kova vyko Šiauliuose. Ledas buvo pažlugęs, pratirpęs ir tokios sąlygos žemaičiams buvo palankesnės.
Plungiškiams daugiau niekada nepavyko pakartoti istorinės pergalės.
G.Glikmanas juokėsi, kad taurę gavę plungiškiai savo pergalę vertino itin: tai matyti ir ant taurės. Plungiškiai savo komandos pavadinimą išgraviravo pačiomis didžiausiomis raidėmis.
Plungiškiai manė, kad taurė išlydyta, bet ją pavyko rasti Lietuvos sporto muziejuje ir pasiskolinti trumpam.
Iš legendinės komandos dar likę du žaidėjai – Pranas Gibieža gyvena Vilniuje. Plungėje gyvenantis Kęstutis Zavackas ketina vykti šeštadienį į Kauną stebėti simbolinės dvikovos.
Vienai dienai atgimę „Linų audiniai“ su Kauno „Inkaru“ susitiks šeštadienį, 12 val. 30 min. Kaune, „Girstučio“ ledo arenoje.