Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvos atstovė su japonišku pasu džiūgauja: ji vėl čiuožimu pamišusioje šalyje

Japonija su nekantrumu laukia ne tik pražįstančių sakurų, bet ir svarbiausio metuose dailiojo čiuožimo renginio – pasaulio čempionato. Tokijas alsuoja pavasariu, o šalia sostinės esančioje Saitamos arenoje visų žvilgsniai nukreipti į ryškiausias ledo žvaigždes. Vienoje didžiausių pasaulio arenų pasirodymui ruošiasi ir trys Lietuvos atstovai. Viena iš jų į Tokiją atvyko su japonišku pasu.
Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius.
Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius. / „Scanpix“/ITAR-TASS nuotr.

30 kilometrų nuo Tokijo esanti Saitamos „Super Arena“ talpina net 36,500 žiūrovų. Tai trečia pagal dydį arena pasaulyje. Joje kitąmet vyks olimpinės krepšinio kovos, bet dabar visų dėmesys sutelktas į dailųjį čiuožimą. Sportą, kuris varo iš proto tūkstantinę japonų gerbėjų armiją.

Kaip ir į daugelį renginių Japonijoje, taip ir į pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatą, bilietus buvo galima įsigyti tik loterijos principu. Norinčiųjų pamatyti šį čempionatą – gerokai daugiau nei vietų arenoje. Sistema panaši, kaip ir norint patekti į pasaulio futbolo čempionatą.

Bilietų į ledo varžybas seniai nebeliko. Tiesa, ledo čiuožėjų pasirodymus stebės mažiau žiūrovų – vietų arenoje bus apie 26 tūkstančius. Bet kuriuo atveju, tai gerokai daugiau nei bet kuriame kitame dailiojo čiuožimo renginyje Europoje.

„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr./Rusijos čiuožėja Alina Zagitova rengiasi pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatui Japonijoje.
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr./Rusijos čiuožėja Alina Zagitova rengiasi pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatui Japonijoje.

Didžioji ledo šventė Japonijoje laukia savo valandos. Lietuva turės tris atstovus – Elžbietą Kropą ir šokėjų ant ledo porą Allison Reed ir Saulių Ambrulevičių.

Amerikietės šaknys – Japonijoje

A.Reed tai ypatingas čempionatas. Lietuvai atstovaujanti 24 metų amerikietė turi japoniškų šaknų, japonišką pasą, o jos sesuo ir brolis daugybę metų gynė Japonijos garbę šokiuose ant ledo.

„Mano mama gimė Japonijoje, man tai lyg sugrįžimas į antruosius namus. Publika čia visada ypatinga. Mano sesuo gyvena Tokijuje, pamačiau ją pirmą kartą po pusantrų metų. Taigi būti čia man reiškia labai daug“, – LNK žinioms sakė čiuožėja.

„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr./Allison Redd ir Saulius Ambrulevičius.
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr./Allison Redd ir Saulius Ambrulevičius.

Pati Allison Japonijoje reta viešnia, o atvykusi į Tokijų bando priprasti prie visiškai kitokios aplinkos: „Neabejotinai, bus daugybė nuostabių akimirkų. Man, Sauliui, mūsų porai. Dar tik pirmosios dienos čia, o jaučiuosi tarsi kitoje planetoje. Sakyčiau, kultūrinis šokas – viskas čia kitaip. Saulius nuolat klausinėja – kas čia gero, kas įdomaus, o aš galiu patarti, ką verta pabandyti. Labai įdomi patirtis.“

Kiekvienas, ypač pirmą kartą atsidūręs Japonijoje, jaučiasi tarsi kitame pasaulyje.

„Visi čiuožėjai ant ledo pajus, ką reiškia varžytis dėl čiuožimo pamišusioje šalyje. Žinoma, daugiausiai dėmesio sulauks Japonijos žvaigždės, bet ir mums, atstovaujantiems Lietuvai, šis čempionatas bus išskirtinis“, – neabejojo amerikietė, kuri antrą sezoną čiuožia kartu su S.Ambrulevičiumi.

Pirmoji iš lietuvių pasirodys E.Kropa – jos startas trečiadienį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų