Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!

MHL pirmenybėse „Baltica“ po atkaklios kovos nusileido „Metalurgs“ ekipai

MHL ledo ritulio lygos šiaurės-vakarų diviziono rungtynėse Vilniaus „Baltica“ klubas išvykoje pralaimėjo diviziono lyderiui Liepojos „Metalurgs“ 4:6 (2:3, 1:2, 1:1)
„Baltica“ klubo žaidejai
„Baltica“ klubo žaidejai / hcbaltca.lt

Antrosiose rungtynėse išvykoje su Latvijos ekipa „Balticos“ vartus gynė V.Kuzminas. Šį kartą susitikimo pradžią sėkmingai sužaidė lietuviai. 4-ą minutę prasižengė „Metalurgs“ žaidėjas Martinšas Freimanis. „Baltica“ pasinaudojo žaidėjų persvara aikštėje ir po tikslių I.Novikovo ir E.Rybakovo perdavimų įvartį pelnė puolėjas Vladislavas Nikulinas (1:0).

Vos po keturių minučių varžovai surengė rezultatyvią ataką ir išlygino rezultatą. Po B.Zabiso perdavimo ritulį į lietuvių vartus pasiuntė latvis Maris Dilevka (1:1). Varžovai ir toliau pavojingai atakavo, tad jau po dviejų minučių „Metalurgs“ žaidėjas Reinis Demitersas (M.Dilevka, B.Zabis) pelnė įvartį (1:2).

13-ą minutę prasižengė Latvijos ekipos gynėjas Ch.Neimanis. 15-ą minutę už pavojingą žaidimą aukštai iškelta lazda baudžiamas ir latvis R. Matuzevičas. 18-ą minutę esant lygiam žaidėjų skaičiui aikštėje puikiai sužaidė du „Balticos“ ekipos naujokai. R.Zonenbergas perdavė ritulį puolėjui Dmitrijui Bizajevui, kuris išlygino rezultatą (2:2). 19-ą minutę prasižengė pirmojo įvarčio autorius V.Nikulinas.

Varžovai pasinaudojo kiekybine persvara ir po tikslių K.Ozolinšo bei M.Dilevkos perdavimų antrą kartą ritulį į lietuvių vartus pasiuntė „Metalurgs“ žaidėjas Reinis Demitersas (2:3). Kėlinio pabaigoje 2 min. baudos gavo V.Konovalovas. Pirmąjį kėlinį minimaliu skirtumu laimėjo aikštės šeimininkai.

Antrajame kėlinyje iniciatyvą perėmė Latvijos ekipa. 25-ą minutę už varžovo prispaudimą prie borto baudą gavo latvis M Dilevka. Lietuviams nepavyko išnaudoti kiekybinės persvaros, o, sugrįžus į aikštę M.Dilevkai, jis kartu su K.Ozolinšu perdavė ritulį puolėjui Bruno Zabisui, kuris pelnė įvartį (2:4). 30-ą minutę prasižengė R.Upeniekas. Dar po kelių akimirkų 2 min. baudą gauvo ir „Balticos“ žaidėjas Vladislavas Konovalovas.

„Metalurgs“ ekipa ir vėl išnaudojo žaidėjų persvarą aikštėje. R.Kalinovskis perdavė ritulį puolėjui Edgarui Chomiakovui, kuris dar labiau padidino latvių persvarą (2:5). „Baltica“ nepsidavė ir likus vos keliolikai sekundžių iki kėlinio pabaigos po D.Bizajevo perdavimo ritulį į varžovų vartus pasiuntė puolėjas Ritvarsas Zonenbergas (3:5).

Trečiojo kėlinio pradžioje už varžovo kliudymą lazda nubaustas latvis R.Demitersas. „Baltica“ išnaudojo kiekybinę persvarą ir po komandos kapitono E.Rybakovo perdavimo įvartį pelnė gynėjas Tobias Wilhelmas (4:5).

Įtampa augo ir pasipylė pražangos. 49-ą minutę už kojos pakišimą dviem minutėms buvo pašalintas lietuvių ekipos žaidėjas V Nikulinas. Dar po minutės taisykles pažeidė ir „Metalurgs“ žaidėjas R.Demitersas. Po akimirkos baudą gavo ir „Balticos“ žaidėjas Tomas Taurinšas.

55-ą minutę ritulio išmetimo metu taisykles pažeidė ir lietuvis E.Rybakovas. 57-ą minutę esant lygiam žaidėjų skaičiui aikštėje įvartį pelnė latvis Maris Dilevka (4:6). Likus 20 sekundžių iki kėlinio pabaigos prasižengė įvarčio autorius M.Dilevka. „Baltica“ nusprendė rizikuoti ir žaidė be vartininko. Nors ir turėjo kiekybinę persvarą, lietuvių ekipai neužteko laiko išlyginti rezultatą. Po atkaklios kovos pergalę švenčia šeimininkų ekipa.

Po pralaimėjimo Liepojos „Metalurgs“ ekipai Vilniaus „Baltica“ su 48 taškais liko septintoje turnyrinės lentelės vietoje. Artimiausios rungtynės vyks vasario 13 d. prieš Rusijos „Dmitrov“ ekipą.