Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Olimpinės patirties bagažą sukaupęs M.Vaičiulis šį kartą elgsis kitaip

„Bus ką veikti“. Taip Nacionalinio slidinėjimo centro trasą, kurioje kovoja Pekino žiemos olimpinių žaidynių dalyviai, įvertino Modestas Vaičiulis.
Modestas Vaičiulis
Modestas Vaičiulis / Vytauto Dranginio/LTOK nuotr.

32 metų slidininkui tai jau trečiosios olimpinės žaidynės karjeroje. Olimpiečio duonos jis pirmąkart paragavo dar 2010 m. Vankuveryje, o dar kartą į olimpines trasas iššliuožė 2018 m. Pjongčange.

Todėl patyręs atletas iš sukaupto olimpinės patirties bagažo traukia dalykus, kurie, jo nuomone, turėtų padėti pasiekti kuo geresnį rezultatą.

„Šįkart nutariau nedalyvauti atidarymo ceremonijoje, pasirinkau poilsį. Nes nuo atvykimo iki pagrindinio mano starto – tik šešios paros. Bandau susitelkti į varžybas, nes organizmo pasiruošimui joms mažai laiko“, – teigė M.Vaičiulis, Pekino žaidynėse, kitaip nei ankstesnėse, startuosiantis tik sprinte – asmeniniame ir, kartu su Tautvydu Strolia, komandų.

Beje, M.Vaičiulis su Tautvydo Strolios broliu Mantu Vankuveryje pasiekė savo geriausią olimpinį rezultatą – užėmė 18 vietą komandų sprinte.

Pirmas startas Džangdziakou esančiame Nacionaliniame slidinėjimo centre – asmeninės sprinto lenktynės laisvuoju stiliumi – visų keturių Pekino žaidynėse kovosiančių Lietuvos slidininkų (M.Vaičiulio, T.Strolios, Ievos Dainytės ir Eglės Savickaitės) laukia jau vasario 8 d.

Po vienos paskutinių treniruočių prieš pirmą startą M.Vaičiulis, vertindamas sąlygas, sakė: „Sniegas labai lėtas. Bus ką veikti. Sprinto distancijoje esantis kalnas labai negąsdina kalnas, nes jis nors ir ilgas, bet tik vienas toks. Tiesa, yra dar vienas kalnelis įvažiuojant į stadioną. Ten jau nežinau, kaip bus su jėgomis, nes į stadioną reikės pakilti ir dar pravažiuoti apie 300 metrų iki finišo.“

– Modestai, ar jau spėjote aklimatizuotis Kinijoje?

– Kol kas savijauta mieguista. Gal dar kūnas nepriprato prie laiko skirtumo. Nors naktimis miegu gerai, bet energijos trūksta, nes ir dieną norisi miegoti. Ir jei tik prisėdi ar priguli, iškart ima miegas, tai tada imu telefoną arba einu pažaisti į kaimelyje esantį žaidimų kambarį. O vakare vėl nebeima miegas. Bet šviesą užgesinu, telefoną pasidedu ir miegu normaliai. 8-9 valandas.

– Anksčiau olimpinės sprinto varžybos vykdavo šliuožiant klasikiniu stiliumi, šįkart bus laisvuoju. Kuris labiau jums tinka?

– Nuo jaunystės čiuožėjo stilius buvo daug smagesnis, bet šiuo metu atrodo, kad gal klasikiniu stipriau pravažiuočiau. Nes laisvajame stiliuje labiau dirba kojos, o mano stipresnė yra viršutinė kūno pusė. Šiais metais daugiau dėmesio skyriau laisvajam stiliui, daugiau dirbau kojomis.

Kažko prognozuoti neįmanoma. Nes trasoje gali užkirsti kelią ar dar kas nors nutikti. Nežinau, kur gali įvykti lemiamas lūžis – ar kalno viršuje, ar viduryje. Nežinau, kaip slys tuo metu varžybinės slidės, kokia bus savijauta. Viskas paaiškės tik varžybose.

– Palyginkite Pekino trasas su ankstesnių žaidynių?

– Vankuveryje buvo natūralus sniegas, slydimo greitis buvo daug didesnis ir pakilimas buvo ne toks status. Kanadoje buvo lengviausia trasa iš tų trejų žaidynių. O Korėjoje trasa gal net sunkesnė nei čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų