Tai Norvegijos slidinėjimo rinktinės gydytojas Petteris Olbergas tada paskambinęs telefonu pranešė nejaukią žinią tituluočiausiai visų laikų žiemos olimpinių žaidynių sportininkei.
„Buvo visiška velniava gauti tokį skambutį“, – VG pasakojo M.Bjoergen.
NRK žurnalistės Ingerid Stenvold parašytoje knygoje „Laimėtojos širdis“ daugkartinė olimpinė čempionė pasakojo apie vidinę dramą, išgirdus nemalonią žinią.
Klaidos nebuvo. Rinktinės gydytojas patvirtino, jog toks atsakymas gautas iš Tarptautinės slidinėjimo federacijos, dopingo laboratorijos Lahtyje.
M.Bjoergen akimirksniu susuko vidurius. Prasidėjo panika, – rašoma knygoje.
Norvegijos slidininkė pasakojo, kad jai ėmė stigti oro, tuo pat metu ėmė veržtis ašaros.
„Ar tai įmanoma? Įvairiausi scenarijai prabėgo mano galvoje: antraštės laikraščiuose, fotografų blykstės spaudos konferencijose, – įsivaizdavo M.Bjorgen. – Ašaros tekėjo, žodžiai strigo.“
Jos organizme aptikti norandrestoterono pėdsakai – Tarptautinė antidopingo agentūra yra įtraukusi šią medžiagą į draudžiamųjų sąrašą.
Norvegijos slidininkė pradėjo aiškintis ir netrukus aptiko, kad tai galėjo lemti norestisteronas – vaistas progestinas, jos vartotas siekiant sukontroliuoti menopauzes.
Šis vaistas yra legalus, o M.Bjoergen buvo užfiksavusi ir dokumentuose jo vartojimą.
Knygos autorė rašė, kad vartojant norestisteroną galima aptikti nedidelio kiekio norandestosterono.
Kai Norvegijos slidinėjimo rinktinės gydytojas ir M.Bjoergen surinko faktus ir nusiuntė juos Tarptautinei slidinėjimo federacijai, atsakymo teko laukti dvi savaites.
„Tai buvo dvi pragaro savaitės“, – laukimą apibūdino M.Bjoergen.
Galiausiai atsakymas atėjo, ten buvo parašyta, kad čempionės kaltės nėra, byla uždaryta.
Per savo karjerą penkeriose olimpinėse žaidynėse dalyvavusi 41 metų norvegė yra iškovojusi net 15 olimpinių medalių, iš jų 8 aukso. 2018 metų Pjongčango žaidynėse, kurios jai buvo paskutinės, ji laimėjo penkis medalius.
Pasaulio slidinėjimo čempionatuose norvegė laimėjo 26 medalius, iš jų 18 aukso.