Palaužė amerikiečius ir žais finale – vokiečiai medalius užsitikrino po 70 metų pertraukos

Pasaulio ledo ritulio čempionato finale susitiks Kanados ir Vokietijos ledo ritulininkai. Pastarieji antrajame pusfinalyje po pratęsimo 4:3 palaužė amerikiečius, ir medalį užsitikrino po 70 metų pertraukos.
Vokietijos ledo ritulininkų triumfas
Vokietijos ledo ritulininkų triumfas / Imago / Scanpix nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

1953 metais tuometinė Vakarų Vokietija keturių komandų kovoje finišavo antra, ir nuo tada vokiečiai pasaulio čempionato medalių šioje žiemos sporto šakoje nebuvo iškovoję.

2010 ir 2021 metais buvo užėmę ketvirtąsias vietas, o šįkart kovos dėl aukso.

Alexas Tuchas (1:11) ir Rocco Grimaldi (3:56) vos prasidėjus rungtynėms išvedė amerikiečius į priekį.

Bet ir vokiečiai atsakė dviem tiksliais smūgiais, pasižymėjo Frederikas Tiffels (12:22) ir Maksymilianas Szuberis (16:03).

Antrame kėlinyje įvartį įmušė Michaelis Eyssimontas (28:47) ir JAV rinktinė vėl atsidūrė priekyje.

Vartininką šeštuoju aikštės žaidėju pakeitę vokiečiai pasiekė išlyginamąjį įvartį – įmušė Marcelis Noebels (58:37).

Pratęsimo metu pergalę vokiečiams atnešė Frederikas Tiffelsas (67:32).

Pasaulio čempionato finale debiutuosianti Vokietijos komanda dėl aukso kovos su tituluočiausia visų laikų rinktine – Kanada. Šios šalies sąskaitoje net 27 pasaulio čempionatų aukso medaliai.