J.Kinderis ramiai rengėsi naujam šiuolaikinės penkiakovės sezonui, kai jį pasiekė neįprastas pasiūlymas iš Pietų Korėjos.
Žiemos olimpinių žaidynių Pjončange rengėjai 30-mečiui lietuviui pasiūlė tapti savanorių padalinio vadovu, kuris turėtų prisidėti prie sklandžios biatlono varžybų eigos.
Vedė kitus atletus dopingo kontrolei
Kvietimo J.Kinderis nusipelnė prieš metus, kai studijuodamas ir sportuodamas Pietų Korėjoje su studijų draugais praktikavosi žiemos olimpinių žaidynių parengiamosiose varžybose.
Prieš kiekvienas olimpines žaidynes vyksta panašūs bandomieji turnyrai, o iš viso 10 mėnesių Pietų Korėjoje praleidusį J.Kinderį studijų programos atvedė ir į Pjongčangą. Ten vyko bobslėjaus, šuolių su slidėmis, Šiaurės dvikovės ir slidinėjimo varžybos.
Tada J.Kinderiui teko įvairios užduotys: būti pagalbininku stumdant apvirtusias ledroges, per Šiaurės dvikovės ir slidinėjimo rungtis prižiūrėti fotografus, kad šie laikytųsi darbo taisyklių – neįbėgtų į trasą, neužstotų vaizdo vienas kitam, nesutryptų slidžių provėžų. Net ir vesti sportininkus į dopingo kontrolės kambarį.
„Dažniausiai mane veda, bet tąkart pats gaudžiau atletus ir vedžiau juos priduoti mėginių“, – šypsojosi J.Kinderis.
Nors pūtė žvarbus vėjas, jis rimtai vertino savo pareigas, po vienų varžybų eidavo darbuotis į kitas, kaip pratęs kovoti per šiuolaikinės penkiakovės rungtis, kurios viena po kitos seka tą pačią varžybų dieną.
Pastebėję lietuvio darbštumą žaidynių rengėjai pakvietė J.Kinderį tapti ne savanoriu, bet jų vadovu. Už žiniasklaidos darbus atsakingas korėjietis pasiūlė lietuviui atsiųsti savo gyvenimo aprašymą.
„Jau buvau pamiršęs visa tai, kai po kelių mėnesių gavau elektroninį laišką, kuriuo man pasiūlė dalyvauti darbo pokalbyje per „Skype“, – prisiminė J.Kinderis. – Netrukus pasikalbėjome ir po poros savaičių gavau atsakymą, kad esu laukiamas žiemos olimpinėse žaidynėse.
Būsiu atsakingas už dalį savanorių ir turėsiu paskirstyti jiems užduotis.“
Dar nežinia, kokios savanorių pajėgos pateks į J.Kinderio rankas, bet jis darbuosis per biatlono varžybas ir ten bus atsakingas už sklandžią fotografų darbo tvarką. Biatlonas yra viena labiausiai intriguojančių ir populiariausių žiemos sporto šakų. Manoma, jog žiemos olimpinėse žaidynėse žiūrovų dėmesiu nusileis nebent dailiajam čiuožimui ir turbūt pralenks ledo ritulio turnyrą, kuriame trūks NHL žaidėjų.
Pietų Korėjoje planuoja ir treniruotis
Nors žiemos olimpinės žaidynės Pietų Korėjoje vyks vasario 9–25 dienomis, J.Kinderis Pietų Korėjoje bus ilgiau. Jis iškeliaus dar sausį, nes ketina derinti mokymus su savo treniruotėmis šiuolaikinės penkiakovės rungtims.
Per olimpines žaidynes savo dienotvarkėje šiuolaikinei penkiakovei vietos liks mažiau, bet ir per tris savaites Pjongčange veikiausiai atsiras laiko bėgimo ar plaukimo treniruotėms.
Dėl naujos patirties J.Kinderis turbūt galėtų paaukoti ir daugiau.
„Gyvenime esu įpratęs viską daryti su ugnele, įsitraukti į veiksmą didelėmis akimis kaip mažas vaikas, – sakė J.Kinderis. – Gal kai kam atrodo, kad čempionui ir olimpiečiui tokios pareigos būtų nerimtos, bet atsidavęs bandomosiose varžybose Pjongčange neatsitiktinai sulaukiau grįžtamojo ryšio.
Gyvenime esu įpratęs viską daryti su ugnele, įsitraukti į veiksmą didelėmis akimis kaip mažas vaikas.
Kiti žmonės mane įvertino, vadinasi, einu geru keliu. Smagu, nes iš mūsų akademijos tik du žmonės gavo pasiūlymus dėl darbo žiemos olimpinėse žaidynėse – tai aš ir estė, kuri dirbs moterų ledo ritulio varžybose.
Kitose olimpinėse žaidynėse įprastai savanorių kviečiama pusę vietinių ir pusę užsieniečių. Pietų Korėjoje apie 90 proc. žaidynių rengėjų bus korėjiečiai, nes taip norima labiau įtraukti savo visuomenę. Nors svetimšalių skaičius bus nedidelis, kažkokiu būdu tarp jų pakliuvau ir aš. Tikrai apsidžiaugiau, nes tokios progos pasitaiko retai, o šiuolaikinei penkiakovei žaidynės nesutrukdys.
Laukiu nekantriai, žinodamas, kad gyvenime įvyks kažkas nepatirta, bet įdomaus.“