Daisuke Takahashi, Nobunari Oda, Takahiko Kozuka, Miki Ando ar Mao Asada. Jie jau žino, ką reiškia būti čempionais. Jie – dailiojo čiuožimo žvaigždės ir Japonijos pasididžiavimas. Po gamtos katastrofų Japonijoje ir atšaukto pasaulio čempionato Tokijuje, šios šalies ledo šokėjai turėjo rasti jėgų atsitiesti ir atvykti čia į Rusijos sostinę.
„Kiek žmonių Japonijoje iki šiol negali normaliai gyventi, kiek jų žuvo ar dingo be žinios. Po tragedijos aš buvau sugniuždyta. Maniau nesugebėsiu pasiruošti varžyboms, bet žmonės mane pastūmėjo, ragino nepasiduoti. Pasaulio čempionate aš kovosiu dėl jų“, – sakė 2007-ųjų pasaulio čempionė Miki Ando.
Padovanoti pergalių savų žiūrovų akivaizdoje Tokijuje Japonijos čiuožėjai negalėjo. Užtat niekas neabejoja, kad daugiausia medalių vyrų ir moterų varžybose atiteks būtent jiems.
„Nenoriu galvoti apie tragediją. Dabar aš privalau nenuvilti savo gerbėjų ir parodyti geriausia, ką sugebu. Būtų neįtikėtina, jei visą pjedestalą užimtų Japonijos čiuožėjai. Bet tai yra įmanoma“, – kalbėjo dabartinis pasaulio čempionas Daisuke Takahashi.
„Atgimk Japonija. Mes su tavimi“. Toks užrašas puošia Japonijos ledo artistų sportinius kostiumus. Ne tik jie ragina atgimti tragedijų sukrėstą valstybę. Visi čiuožėjai ryši juodus kaspinus, o penktadienį ir šeštadienį rinks aukas „Megasport“ ledo arenoje.
Prie paramos Japonijai prisideda ne tik Japonijos čiuožėjai. Bostono „Red Sox“ beisbolo komandos žaidėjas Daisuke Matsuraka pažadėjo už kiekvieną atmuštą kamuoliuką į užribį skirti 500 dolerių Raudonajam kryžiui. Turnyruose laimėtas sumas aukoti ketina pirmoji Japonijos teniso raketė Kei Nishiroki ir golfo žaidėjas Ryo Ishiwaka.