Šis pakeitimas galios visose varžybose, kurias organizuoja IIHF, įskaitant ir olimpines žaidynes, vyrų ir moterų pasaulio čempionatus.
Kaklo apsaugos dar nebus privalomos Nacionalinėje ledo ritulio lygoje (NHL), kurioje dėl tokio pakeitimo turėtų susitarti lyga su žaidėjų sąjunga.
IIHF pakeitimus priėmė reaguodama į nelaimę, kuri nutiko spalio pabaigoje Anglijoje. Tuomet 29-erių amerikietis Adamas Johnsonas žuvo, kai varžovas jam pačiūžos ašmenimis perrėžė gerklę.
13 rungtynių NHL klube „Pittsburgh Penguins“ sužaidusio ledo ritulininko žūtis įžiebė kalbas apie būtinas kaklo apsaugas, kurios iki šiol būdavo pasirenkamos pačių ledo ritulininkų. Taip pat užgimė diskusijos ir apie riešų bei kojų apsaugas nuo pačiūžų ašmenų.
Kol kas neaišku, kada įsigalios naujas pakeitimas, o tai priklausys nuo kaklo apsaugų pasiūlos ir gamybos greičių.
Iki šiol tokia taisyklė galiojo tik jaunimo pirmenybėse ir čempionatuose.
Dar anksčiau už IIHF šią problemą ėmėsi spręsti Anglijos ledo ritulio asociacija, kuri nutarė įvesti privalomų kaklo apsaugų pakeitimus nuo 2024 m. pradžios.
Tuo tarpu NHL kai kurie žaidėjai patys sureagavo į A.Johnsono žūtį bei ėmė dėvėti kaklo apsaugas. Vienas iš jų – TJ Oshie iš „Washington Capitals“.
„Svarbiausia, kad žinome, jog turime tokią galimybę. Esame suaugę vyrai. Jeigu nenori jos dėvėti, nedėvėk. Nežinau, ar būtina tai padaryti privalomu dalyku sezono viduryje, nes galime sprendimus priimti ir patys. Aš priėmiau sprendimą dėl savo vaikų, sumažindamas traumų tikimybę, nes nenoriu jų palikti“, – teigė ledo ritulininkas.
Manoma, kad diskusija apie kaklo apsaugas yra didžiausia nuo tada, kai ledo ritulyje buvo įvesta prievolė dėvėti šalmus – NHL pirmenybėse tai nutiko 1979 metais, reaguojant į daugybę patirtų galvos traumų rungtynėse.