Startavo pasaulio ledo ritulio čempionatas – JAV įveikė čempionus

Penktadienį kaimyninėje Latvijoje, Rygoje, ir Suomijoje, Tamperėje, startavo vyrų pasaulio ledo ritulio čempionatas.
JAV ledo ritulininkų džiaugsmas
JAV ledo ritulininkų džiaugsmas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

Pirmosiose A grupės rungtynėse JAV ledo ritulininkai 4:1 (0:1, 1:0, 3:0) sutriuškino šeimininkę ir čempionės titulą ginančią Suomiją.

Būtent suomiai mušė pirmi, kai pasižymėjo Teemu Hartikainenas (18 min.), tačiau antrojo kėlinio viduryje rezultatą išlygino Cutteris Gauthieris (34 min.).

Trečiajame kėlinyje įvarčius jau mušė tik amerikiečiai, įsirašę skambią pergalę – Drew O‘Connoras (50 min.), Alexas Tuchas (53 min.) ir Alexas Tuchas (60 min.).

JAV ledo ritulininkai pirmavo ir pagal smūgius į vartus – 38:24.

B grupėje Čekija 3:2 (3:2, 0:0, 0:0) palaužė Slovakijos ledo ritulininkus.

Slovakai šiose rungtynėse dukart pirmavo (0:1, 1:2), tačiau čekai dar pirmajame kėlinyje persvėrė rezultatą į savo pusę, o daugiau įvarčių pelnyta nebuvo.