Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!

Startavo pasaulio ledo ritulio čempionatas: pergales šventė JAV, Kanada ir šeimininkai

Kukliomis pergalėmis šešiolikos komandų 2012 metų planetos ledo ritulio čempionatą Suomijoje bei Švedijoje penktadienį pradėjo šeimininkai.
Švedijos ir Norvegijos mačo akimirka
Švedijos ir Norvegijos mačo akimirka / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aštuonių ekipų H grupės mače Helsinkyje čempionės titulą ginanti Suomijos rinktinė 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) privertė pasiduoti Baltarusijos ledo ritulininkus, o pergalingo įvarčio autoriumi pirmojo kėlinio pabaigoje tapo Janne Niskala (19:18).

Baltarusijos ledo ritulininkai suomius yra įveikė vos vieną kartą, 2009-aisiais pasaulio čempionato po baudinių serijos, tačiau favoritams pergalę iškovoti penktadienio susitikime nebuvo lengva.

„Gynyboje atlikome puikų darbą, nes žinojome, kokios sunkios rungtynės mūsų laukia. Varžovai – kieto gynybinio stiliaus komanda. Pasiekėme kuklią, bet puikią pergalę“, – po mačo sakė Suomijos puolėjas Jarkko Immonenas.

Kitame mače Jungtinių Amerikos valstijų ekipa 7:2 sutriuškino Prancūziją, o Kanada 3:2 palaužė Slovakiją.

H grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynėse, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

7. Šveicarija   0 0 0 0 0 0:0 0

S grupės mače Stokholme vicečempionė Švedijos ekipa penktadienį 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) nugalėjo Norvegijos komandą. Švedai atsirevanšavo už nesėkmę varžovams 4:5 būtent pirmajame susitikime praėjusių metų pasaulio čempionate.

„Praėjusiais metais, mes įveikėme juos ir tai buvo kažkas ypatingo mums. Šiandien žaidėme su ta pačia viltimi nugalėti, bet jie buvo geresni. Švedijai mums kaip vyresnieji broliai, kuriuos visada norisi įveikti, todėl galbūt kitą kartą pavyks tai pasiekti“, – po mačo sakė Mathis Olimbas.

Įvarčius pirmenybių šeimininkams pelnė Jakobas Silfverbergas (16:48), Markusas Krugeris (22:29) bei Loui Erikssonas (44:18), o svečių gretose įvarčiu pasižymėjo Madsas Hansenas (20:20).

Šeštadienį Švedija susitiks su čekais, o Norvegija žais su Rusija.

S grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynėse, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

7. Rusija       0 0 0 0 0 0:0 0

Į planetos čempionato ketvirtfinalį pateks keturios geriausios kiekvienos grupės rinktinės.

Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?