Į Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos (LNSA) surengtas varžybas susirinko 40 sportininkų iš keturių šalių – Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Slovėnijos.
Ir slidininkai, ir snieglentininkai dėl medalių kovojo trijose rungtyse – akrobatinio nusileidimo („Slopestyle“), didžiojo šuolio („Big Air“) ir pirmuosius žingsnius sparčiai žengiančioje „Rail“ rungtyje, kuri suteikia galimybių atsiskleisti sportininkams, ne visada turintiems galimybių treniruotis visus reikalavimus atitinkančiose „Slopestyle“ trasose.
„Slopestyle“ rungtyje sportininkai įveikia iš įvairių figūrų – turėklų, vamzdžių, dėžių – sudarytą trasą, kurios pabaigoje dar atlieka triuką ant tramplino.
Didysis šuolis – viena įspūdingiausių rungčių, kurioje tikslas – atlikti kuo efektingesnį ir techniškai sudėtingesnį triuką ant tramplino. Šiuo atveju tai buvo tas pats tramplinas, ant kurio pasirodymą baigdavo ir „Slopestyle“ rungties dalyviai.
Vis labiau populiarėjančioje „Rail“ rungtyje sportininkas pasirenka vieną iš „Slopestyle“ trasos figūrų ir stengiasi ant jos kuo geriau atlikti triuką. Jam skiriamas ribotas laikas – šįkart tai buvo 20 minučių – per kurį slidininkas ar snieglentininkas gali kiek nori kartų kartoti triuką, o vertinamas geriausiai atliktas. Ši rungtis kol kas neolimpinė, bet jau vyksta Europos taurės varžybos, prilyginamos Europos čempionatui. Jose jėgas bando ir lietuviai“, – paaiškino LNSA viceprezidentas Antanas Gaidamavičius.
Pasak LNSA prezidento Remigijaus Arlausko, „Rail“ rungtis labiausiai suartina sportą ir vadinamąją gatvės kultūrą, nes jos metu sportininkai improvizuoja tarsi muzikantai po oficialios koncerto dalies vykstančioje „Jam session“.
Varžybose Druskininkuose geriausiai iš Lietuvos atstovų sekėsi Pijui Baniuliui ir Motiejui Morauskui, iškovojusiems po tris medalius.
Šalies akrobatinio slidinėjimo lyderis 18-metis P.Baniulis, kuriam tai buvo pirmos sezono varžybose, laimėjo „Slopestyle“ ir „Rail“ rungtis, o „Big Air“ varžybose buvo antras.
Visose trijose rungtyse aštuntąją vietą užėmė Davidas Mažeika, dukart devintas ir kartą dešimtas liko Kipras Cikanavičius, vieną devintąją ir dvi dešimtąsias pozicijas užėmė Nojus Marcinonis.
Moterų varžybose tris bronzos medalius iškovojo Medeinė Povilavičiūtė – ji buvo trečia visose rungtyse. Dvi ketvirtąsias vietas užėmė Ugnė Paulavičiūtė. Ji nestartavo tik „Big Air“ varžybose.
2019 m. Europos jaunimo olimpinio festivalio sidabro medalininkas 22-ejų M.Morauskas Druskininkuose pranoko visus konkurentus „Big Air“ ir „Rail“ rungtyse bei buvo trečias „Slopestyle“ trasoje.
M.Morauskui tai buvo antros varžybos šį sezoną. Gruodžio 7 d. jis startavo „Rail“ rungties Europos taurės varžybų pirmajame etape Nyderlanduose. M.Morauskas ten užėmė devintąją vietą, 16-as buvo Druskininkuose taip pat startavęs Paulius Janušas. Jam šįkart geriausiai sekėsi „Rail“ varžybose, kuriose jis liko ketvirtas. Šeštąją vietą jis užėmė „Slopestyle“ rungtyje.
„Motiejus buvo kiek nutolęs nuo aktyvaus sporto. Norėtume, kad jis sugrįžtų. Jam puikiai sekasi „Rail“ rungtyje. Europos taurės etape Motiejus užėmė devintąją vietą. Tai tikrai geras pasiekimas. Sieksime, kad jis sudalyvautų ir likusiuose etapuose, užimtų kuo aukštesnę vietą galutinėje įskaitoje. Aišku, viskas priklauso nuo paties sportininko – ar jis turės galimybių ir motyvacijos varžytis. Nes įgūdžių tikrai turi“, - tvirtino A.Gaidamavičius.
„Snow Arenoje“ snieglenčių „Rail“ rungtyje sidabrą laimėjo Kajus Oškutis, finišavęs penktas „Slopestyle“ trasoje.
Moterų snieglenčių varžybose „Rail“ ir „Big Air“ rungtyse šešta, o „Slopestyle“ septinta buvo Viltė Vaikekūnaitė, vasarį Sakartvele startuosianti Europos jaunimo olimpiniame festivalyje. Į šį festivalį turėtų vykti ir du akrobatinio slidinėjimo atstovai – U.Paulavičiūtė ir Kęstutis Ramanauskas, kuris, kaip ir P.Baniulis, mokosi ir treniruojasi Norvegijoje.
Akrobatinio slidinėjimo ir snieglenčių sporto FIS varžybos, kuriose išdalinami ir Lietuvos čempionato apdovanojimai, „Snow Arenoje“ rengiamos jau ne vienerius metus. Jos vadinamos Šaldytuvo čempionatu („Fridge Champ“), nes slidininkų ir snieglentininkų bendruomenė „Snow Areną“ vadina šaldytuvu.
„Neretai varžyboms parenkami šmaikštūs pavadinimai. Štai latviai savąsias vadina „Mad Winter“ (angl. pašėlusi žiema)“, - paaiškino LNSA viceprezidentas A.Gaidamavičius.
Varžybų vykdymas dalinai finansuotas pagal aukšto sportinio meistriškumo programą gautomis lėšomis iš Nacionalinės sporto agentūros prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.