Tautvydas Strolia olimpinėje slidinėjimo trasoje liko 83-as

Tautvydas Strolia tapo pirmuoju penktadienį Pekino olimpinėse žaidynėse startavusiu Lietuvos sportininku.
Tautvydas Strolia olimpinėje slidinėjimo trasoje
Tautvydas Strolia olimpinėje slidinėjimo trasoje / Vytauto Dranginio (LTOK) nuotr.

26-erių slidininkas Džangdziakou Nacionaliniame slidinėjimo centre vyrų 15 km lenktynėse klasikiniu stiliumi rungtyje preliminariai užėmė 83 vietą tarp 99 dalyvių.

Distanciją T.Strolia įveikė per 46 min. ir 53,1 sek. Nuo nugalėtojo lietuvis atsiliko 8 min. 58,3 sek.

Tai buvo antras lietuvio startas šių metų žaidynėse. Antradienį T.Strolia jau startavo sprinto laisvuoju stiliumi kvalifikacijoje ir tarp 88 slidininkų liko 68-as. Kinijoje jo dar laukia komandinis sprintas klasikiniu stiliumi poroje su Modestu Vaičiuliu.

Auksas šiose lenktynėse atiteko suomiui Iivo Niskanenui, distanciją įveikusiam per 37 min. 54,8 sek. Tai jau trečias 30-mečio slidininko olimpinis auksas ir antras medalis Pekine – 30 km skiatlone suomis laimėjo bronzą.

Sidabrą laimėjo Rusijos olimpinio komiteto atstovas Aleksandras Bolšunovas (38 min. 18 sek.). 30 km skiatlone čempionu tapęs rusas savo kolekcijoje dabar jau turi 4 olimpinius sidabro medalius.

Bronza tenkinosi 25-erių norvegas Johannesas Hoesloftas Klaebo (38 min. 32,5 sek.). Keturiskart olimpinis čempionas, auksą jau laimėjęs ir Pekine, individualaus sprinto rungtyje, iš viso iškovojo šeštą olimpinį medalį.

Šiandien olimpinėse žaidynėse startuos dar viena Lietuvos atstovė – Gabrielė Leščinskaitė varžysis biatlono 7,5 km sprinto rungtyje.