Vietas pasaulio ledo ritulio čempionato ketvirtfinalyje užsitikrino Šveicarija, Kanada, JAV, Suomija ir Rusija

Suomijos bei Švedijos sostinėse vykstančiose šešiolikos rinktinių planetos ledo ritulio pirmenybėse vietas ketvirtfinalyje užsitikrino Šveicarijos, Kanados, JAV, Suomijos bei Rusijos ekipos.
Rusijos ledo ritulio rinktinės treneris Zinetula Bilyaletdinovas
Rusijos ledo ritulio rinktinės žaidėjai ir treneris Zinetula Bilyaletdinovas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šeštą pergalę iš eilės iškovojo aštuonių ekipų S grupės Stokholme lyderė Šveicarijos (17 tšk.) rinktinė, sekmadienį 3:1 (2:0, 1:0, 0:1) privertusi pasiduoti ketvirtojoje pozicijoje esančius Norvegijos ledo ritulininkus.

Antrąją vietą užimanti olimpinė čempionė Kanados (16 tšk.) komanda, 2:1 (1:1, 0:0, 1:0) įveikė penktojoje pozicijoje esančią praėjusio pasaulio čempionato bronzos medalininkę Čekijos (8 tšk.) ekipa.

S grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Slovėnija 6 0 0 1 5 9:23 1

Aštuonių komandų H grupėje Suomijos sostinėje lydere tapo olimpinė vicečempionė JAV (15 tšk.) rinktinė, 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) nugalėjusi penktojoje pozicijoje esančius Vokietijos (7 tšk.) ledo ritulininkus.

Trečiąją vietą užimanti bei čempionės titulą ginanti Rusijos (12 tšk.) komanda 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) privertė pasiduoti ketvirtojoje pozicijoje esančią vicečempionę Slovakijos (7 taškai) ekipą.

H grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Latvija 5 1 0 0 4 9:21 3

Į pasaulio ledo ritulio pirmenybių ketvirtfinalį pateks keturios geriausios kiekvienos grupės rinktinės.