Apie tai, kad Beną Gutkauską vilioja ne tik Ukrainos, bet ir Rusijos ir Azerbaidžano rinktinės, tinklapiui 15min.lt prakalbo sportininko tėvas, treneris, vadybininkas ir pagrindinis rėmėjas, verslininkas Gediminas Gutkauskas, sporto klubo „Miražas“ vadovas.
"Didelio noro išvykti nėra. Norisi likti Lietuvoje ir nekeisti pilietybės. Tiesiog kartais aplinkybės priverčia pamąstyti apie tai. Neužtenka pakankamai lėšų, nes mano užduotys sporte vis didesnės ir didesnės. Kiek mano tėvas vienas gali tempti tas beprotiškas išlaidas?“, – 15min.lt kalbėjo Benas.
„Nei iš miesto, nei iš valstybės nieko negauname. Šiaulių miestui visiškai nusispajuti, net pasveikinti, sėkmingai pasirodžius varžybose, patingi. Užsienio šalių pasiūlymai sukelia įvairių pamąstymų.
Kai siūlo dideles galimybes, sunku apie jas negalvoti, bet kol kas nepasakiau nei taip, nei ne, pokalbis liko neužbaigtas. Ukrainoje yra didelis prestižas remti žirginio sportą, todėl norinčių remti šį sportą ten labai daug“, – teigė 23 metų raitelis.
Paklaustas, ar penkiakovininkės Donatas Rimšaitės pavyzdys palengvintų apsisprendimą, mat tai jau nebūtų pirmas toks atvejis Lietuvoje, B.Gutkauskas atsakė, jog, nepaisant nenoro tai daryti, į pilietybės keitimą žiūrėtų kaip profesionalas.
„Pažįstu daug sportininkų, kurie taip darė. Ir vokiečiai, ir belgai, ir kitų šalių sportininkai yra susigundę Rytų Europos šalių pasiūlymais. Manau, nėra ko bijoti tokio sprendimo.
Vis dėlto stengiuosi negalvoti apie tai. Menedžementu užsiima tėvas, mano tikslas – sportuoti ir atsakyti už savo ir savo žirgų formą. Tuos reikalus sprendžia tėvas.
Sunku pasakyti, kaip viskas išsispręs, bet nenoriu tikėti, kad atsimušime į sieną ir neturėsime pasirinkimo“, – kalbėjo Benas.
Jis teigia, kad į kitas šalis žvilgčioja ne todėl, jog siektų pagerinti asmeninį gerbūvį. „Visa tai ne dėl materialinio atlygio. Visa tai tam, kad galėčiau siekti savo tikslo. Kad patekčiau į olimpiadą ar dalyvaučiau pasaulio taurės finaluose. Tam reikia labai daug lėšų“.
1-3 vietas Centrinės Europos reitinge užimantys sportininkai automatiškai užsitikrina kelialapius į olimpines žaidynes. B.Gutkauskas šiame reitinge šiuo metu – antras. Tam, kad iškovotų teisę varžytis Londono olimpiadoje, lietuviui pirmajame trejete reikia išsilaikyti iki kitų metų birželio.
Be to, yra papildomos kvalifikacinės varžbybos, kuriose taip pat galima pakovoti dėl vietos 2012–ųjų Londone.
„Tai tikrai įgyvendinama, nors išsilaikyti trejete, kai yra labai daug sportininkų su tvirtais finansiniais užnugariais, labai sunku. Papulti į olimpiadą – vienas didžiausių karjeros uždavinių, ir, manau, yra labai realu tai padaryti“.
Tam, kad neužleistų pozicijų, 2011–2012 metais, B.Gutkauskui reiktų dalyvauti 30–35 reitinginiuose turnyruose. Dalyvavimo viename turnyre išlaidos siekia maždaug 10,5 tūkst. litų.
15min.lt duomenimis, Ukraina B.Gutkauskui siūlo apie 200 tūkst. eurų (690 tūkst. litų) per metus. Lėšos būtų skirtos sportininko gerbūviui ir dalyvavimo varžybose išlaidoms padengti.