GORICA vs OSIJEK 4:1 (15.kolo, HT Prva liga 20/21)

2020-12-12 21:58
HT Prva liga: Odlična utakmica, Gorica s 4:1 svladala Osijek U odličnom susretu Gorica je na svom terenu, sa čak 4:1, pobijedila Osijek u 15. kolu HT Prve lige. Gorica je povela već u 13. minuti, a nakon lijepe akcije gol je postigao Dieye. U samoj završnici prvog dijela domaći sastav je propustio dvije odlične šanse za povećanje prednosti, ali je tada na put Gorici stao gostujući vratar Ivušić. Buknulo je početkom drugog poluvremena pa je prvo u 49. minuti Mierez izjednačio, dok je u 54. minuti Kalik vratio prednost Gorice nakon kiksa spomenutog Ivušića koji je istrčao sa svojih vrata, loše ispucao, a Kalik je sa skoro 40 metara zabio za 2:1. Odličnu predstavu Gorica je do kraja okrunila s nova dva pogotka i uvjerljivom pobjedom. Još je jednom strijelac bio Kalik, a potom i Mitrović za konačnih 4:1. Gorica se tako približila vodećem dvojcu, dok je Osijek izgubio prvu prvenstvenu utakmicu otkako ga vodi Bjelica. Osijek je izgubio prvu utakmicu u HT Prvoj ligi nakon kraja kolovoza (Dinamo). HT Prva liga, 15. kolo: Gorica - Osijek 4:1 (Dieye 13., Kalik 54., 65., Mitrović 78. / Mierez 49.)