Kaip aiškina chirurgas Dr. Jorge'as Luisas Greenas, „visceralinius riebalus nulemia genetinių ir aplinkos veiksnių derinys. Kai kurie žmonės yra labiau linkę kaupti visceralinius riebalus nei kiti. Veiksniai, galintys padidinti visceralinių riebalų kaupimąsi, yra šie: kaloringa mityba, fizinio aktyvumo stoka, stresas. Didelę įtaką daro ir gyvenimo būdas, pavyzdžiui, rūkymas, alkoholio vartojimas, miego trūkumas“, rašoma eatthis.com.
Tyrimai rodo, kad didesnis visceralinių riebalų kiekis didina lėtinių ligų, tokių kaip širdies ligos, vėžys, antrojo tipo diabetas, metabolinis sindromas ir kepenų suriebėjimo liga, riziką, rašoma eatingwell.com.
Ką galite padaryti, kad užkirstumėte jiems kelią? Štai keli atsakymai!
Mažiau kardiotreniruočių
Nors atliekant kardiotreniruotes sudeginama daugiausiai kalorijų per minutę, jos taip pat gali sukelti alkį ir paskatinti persivalgyti, o tai gali lemti svorio augimą. Užuot nesibaigiančias valandas praleidę ant bėgimo takelio ar dviračio, norėdami numesti riebalų, daugiau dėmesio skirkite vaikščiojimui ir jėgos treniruotėms.
Vaikščiojimas yra veiksminga mankštos forma, kuri gali padėti numesti svorį ir pagerinti medžiagų apykaitą. Kuo daugiau vaikščiosite, tuo geriau. Pavyzdžiui, vieno tyrimo metu nustatyta, kad kuo daugiau žmogus vaikščiojo, tuo mažiau visceralinių riebalų jis kaupė. Kita vertus, sėdimas darbas ir laikas, kurį praleidžiate sėdėdami, susiję su didesniu visceralinių riebalų kiekiu. Taigi, išvada – kai tik galite, daugiau judėkite.
Be to, jėgos treniruotės taip pat yra svarbios deginant riebalus. Jėgos treniruotės padidina kalorijų kiekį, kurį sudeginate po treniruotės. Taip pat ilgainiui auga raumenų masė, o turint daugiau raumenų, gerėja medžiagų apykaita, kuri gali turėti įtakos riebalų mažėjimui.
Valgykite daugiau riebalų
Daugelis žmonių vis dar bijo riebalų. Tačiau moksliniai tyrimai rodo, kad svorio metimui svarbu, kokius riebalus valgote. Pavyzdžiui, Viduržemio jūros regiono dieta, kurioje gausu širdžiai naudingų riebalų, itin naudinga – įtraukite į valgiaraštį riešutus, riebią žuvį, alyvuoges ir alyvuogių aliejų.
Vieno tyrimo metu nustatyta, kad žmonės, kurie 18 mėnesių laikėsi Viduržemio jūros regiono dietos, neteko 6 proc. visceralinių riebalų. O tie, kurie laikėsi pakeistos Viduržemio jūros regiono dietos, vadinamosios žaliosios Viduržemio jūros regiono dietos, visceralinių riebalų kiekį sumažino 14 proc.
Pasinaudokite poilsio dienomis
Gali atrodyti, kad norint numesti svorio, geriausia nuolat sportuoti, tačiau aktyvaus poilsio dienos yra svarbi sveikos gyvensenos dalis. Poilsio dienos būtinos tam, kad jūsų kūnas atsigautų po intensyvių pratimų nuovargio.
Treniruočių metu raumenys patiria mažyčius plyšimus. Poilsio laikotarpis leidžia raumenims atsistatyti ir sustiprėti. Be to, be tinkamo poilsio treniruočių metu galite jausti nuovargį, o tai gali trukdyti priaugti raumenų ir numesti riebalų.
Suvartokite daugiau kalorijų
Tiesą sakant, įprotis Nr. 1, kurio turėtumėte atsisakyti norėdami numesti svorio, yra nepakankamas valgymas.
Griežtai ribojant kalorijas gali padidėti alkis ir potraukis maistui, o tai gali lemti persivalgymą. Valgydami subalansuotą maistą visą dieną būsite sotūs ir patenkinti, ypač, jei valgysite reguliariai. Rinkitės gerai subalansuotus patiekalus, kuriuose yra daug baltymų ir skaidulinių medžiagų – dviejų maistinių medžiagų, kurios skatina sotumo jausmą.
Padarykite pertrauką
Jei esate nuolat užsiėmę, gali būti, kad neturite laiko sulėtinti tempą ir padaryti pertrauką. Tačiau tyrimai nuolat sieja stresą su didesniu kūno svoriu. Kai stresas tampa lėtinis, jis taip pat gali padidinti streso hormono kortizolio, kuris liepia organizmui kaupti riebalus pilvo srityje, lygį.
Taigi streso mažinimas gali būti labai svarbus metant kilogramus. Dienos pertrauka, skirta meditacijai, atsikėlimui ir judėjimui arba pokalbiui su draugu, gali būti pirmas žingsnis siekiant svorio metimo tikslų.