12 05

Apie šią problemą garsiai nekalbame, bet ji kelia didžiulį diskomfortą

Maždaug 17 proc. moterų ir 16 proc. vyrų kenčia nuo nenumaldomo noro šlapintis, arba kitaip – turi dirglią šlapimo pūslę. Dažniausiai šis sutrikimas gydomas vaistais, tačiau jei tai neefektyvu, išgelbėti gali botulino injekcijos. Šis gydymas Vakarų, Skandinavijos šalyse labai vertinamas, tuo metu Lietuvoje dar tik skinasi kelią, sako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytoja urologė Jonė Verikaitė.
Vyrų šlapinimasis naktį
Vyrų šlapinimasis naktį / Shutterstock nuotr.

Kamuoja ir jaunus aktyvius žmones

Statistiškai žmogus šlapinasi bent keturis kartus per dieną, tačiau kai kuriuos į tualetą spiria ir kas valandą ar net dažniau, nesvarbu, kiek skysčių būtų suvartoję. Išėjus iš namų, tenka ieškoti viešojo tualeto, o keliaujant periodiškai sustoti degalinėse – kitu atveju kyla rizika neišlaukti iki kelionės tikslo, o noras šlapintis toks stiprus, jog kelia didelį fizinį diskomfortą ar net skausmą.

„Dažnas šlapinimasis ir neretai su tuo susijęs šlapimo nelaikymas yra didžiulis diskomfortas žmogui, jo gyvenimo kokybė smarkiai pablogėja – žmogus bijo išeiti iš namų, baiminasi, kad teks vėl ieškoti tualeto, jausis kvapas, kad kiti pamatys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis