Nustebino tai, kad fenolių kiekis kavos tirščiuose buvo didesnis nei pačioje paruoštoje kavoje, o tai rodo, kad išmesdami kavos tirščius mes tiesiog švaistome vertingas maistines medžiagas. Mat kavos tirščiuose yra tos pačios sudedamosios dalys, kaip ir gėrime, tačiau daug labiau koncentruotu pavidalu. Virtoje kavoje, atskiestoje vandeniu, yra tik dalis kofeino ir kitų junginių, esančių nesmulkintose kavos pupelėse.
Kavos tirščiai gali būti naudingi sveikatai, ypač dėl didelio kofeino ir antioksidantų kiekio. Kavos tirščiuose esantis kofeinas veikia kaip natūralus stimuliatorius, greitinantis medžiagų apykaitą ir didinantis energijos kiekį. Kavos tirščių vartojimas prieš treniruotę gali pagerinti fizinį darbingumą, o tai skatina geresnius sportinius rezultatus. Be to, kavos tirščiuose esantys fenoliniai junginiai ir chlorogeno rūgštis pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis ir padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje.
Visgi yra dvi kavos tirščių vartojimo pusės. Šalia teigiamo poveikio - koncentracijos gerinimo ir energijos, kavos tirščių vartojimas taip pat kelia tam tikrą riziką ir tai yra tolesnių mokslininkų tyrimų objektas.
Dėl didelės kofeino koncentracijos per didelis jo kiekis sukelia nemalonų šalutinį poveikį, pavyzdžiui, skrandžio problemas, nemigą ir nerimą. Jautrią virškinimo sistemą turintys žmonės, ypač kenčiantys nuo refliukso ar rėmens, turėtų vengti kavos tirščių, nes dėl padidėjusios skrandžio rūgšties gamybos jie gali pabloginti simptomus. Be to, didelė kavos tirščiuose esančio kavesterolio ir kahveolio koncentracija didina cholesterolio kiekį.
Tad kavos tirščius produktą į mitybą patariama įtraukti atsargiai.
Geriausia jų dėti į maisto produktus, pavyzdžiui, košes ar pyragaičius, kad sušvelnėtų kartus kavos skonis. Parduotuvėse taip pat siūlomi tokie produktai kaip šokoladas su kavos pupelėmis, kurie gali būti įdomi alternatyva. Tačiau svarbiausia laikytis saiko ir žinoti, kad per didelis kofeino kiekis gali sukelti sveikatos problemas.