Kas dažniausiai lemia šią ligą ir kokios galimos komplikacijos, laiku nesikreipus į specialistus?
Skydliaukė yra drugelio formos endokrininė liauka, esanti priekinėje kaklo dalyje, priešais trachėją. Ji yra sudaryta iš folikulų, kuriuose vyksta hormonų sintezė. Pasak Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojos endokrinologės Danutės Mazgelienės, skydliaukė, yra pagrindinis organas, gebantis iš aplinkos pasisavinti jodą ir panaudoti jį hormonų sintezei.
„Išskiriami du pagrindiniai skydliaukės hormonai: trijodtironinas, turintis tris jodo atomus, ir tetrajodtironinas, turintis keturis jodo atomus. Tiroglobulino ir skydliaukės hormonų sintezę stimuliuoja ir reguliuoja skydliaukę stimuliuojantis hormonas (TSH), gaminamas hipofizėje. Kadangi skydliaukės hormonai reguliuoja medžiagų apykaitą, esant jų pertekliui – medžiagų apykaita suaktyvėja“, – portalui manodaktaras.lt pasakojo gydytoja endokrinologė D.Mazgelienė.
Susirgti hipertireoze arba tireotoksikoze, pasak specialistės, galima bet kuriuo gyvenimo periodu. Greivso liga, kaip viena iš pagrindinių hipertirozės priežasčių, dažniausiai pasireiškia iki 50 m. amžiaus. Susirgti hipertireoze dėl kitų priežasčių vyresnio ir senyvo amžiaus asmenims rizika padidėja 2–4 kartus.