Kas nutinka, kai kasdien geriate alkoholį?
Reguliarus alkoholio vartojimas, ypač kasdien, gali turėti neigiamą poveikį jūsų socialinei, emocinei ir fizinei sveikatai. Pernelyg dažnas alkoholio vartojimas sukelia įvairių sveikatos ir gyvenimo būdo problemų, rašoma sportskeeda.com.
Širdžiai gresia pavojus
2021 m. žurnale „European Heart Journal“ paskelbtame tyrime nurodyta, kad maždaug vienas standartinis gėrimas sukelia 16 proc. dažnesnį prieširdžių virpėjimą.
Svorio padidėjimas
Yra daugybė veiksnių, kurie gali lemti svorio augimą, tačiau jei norite numesti svorio ir kiekvieną vakarą išgerti kokteilį, jūsų racione gali būti per daug kalorijų, priklausomai nuo to, ką dar tą dieną valgysite ir gersite.
Žurnale „Nutrients in 2021“ paskelbtame Ispanijoje atliktame tyrime, kuriame dalyvavo suaugusieji, buvo nustatyta, kad gėrimas buvo vienas iš veiksnių, lėmusių svorio padidėjimą COVID-19 karantino metu. Autoriai spėliojo, kad taip gali būti todėl, kad alkoholis apskritai yra kaloringas.
Kenčia sporto rezultatai
Jei kiekvieną dieną geriate ir bandote auginti raumenis, nepamatysite savo sunkaus darbo rezultatų. Kasdien geriant alkoholį sulėtėja raumenų gijimo greitis po treniruotės. Tai ypač svarbu treniruotės metu ir atsigavimo laikotarpiais tarp treniruočių.
2014 m. žurnale „PLOS One“ paskelbtame tyrime nustatyta, kad alkoholio vartojimas praėjus keturioms valandoms po treniruotės, net jei jis buvo vartojamas kartu su baltymais, stabdė tyrimo dalyvių raumenų augimą.
Galite blogai miegoti
Alkoholis sulėtina likusią organizmo veiklą, tačiau jis taip pat atpalaiduoja gerklės raumenis, iš dalies blokuoja kvėpavimo takus ir prisideda prie miego sutrikimų, įskaitant miego apnėją ir knarkimą.
Reguliarus kasdienis gėrimas didina širdies ritmą ir kenkia žarnynui. Gali būti, kad dėl to sunkiai užmiegate ir naktį dažnai prabundate.
Ką alkoholis daro jūsų smegenims?
Alkoholio poveikis smegenims yra įvairus – nuo trumpalaikių smegenų funkcijos pokyčių iki ilgalaikio poveikio, kai alkoholis vartojamas pakartotinai ir gausiai. Toliau pateikiami keli pagrindiniai alkoholio poveikio smegenims būdai:
Sutrikusi pažinimo funkcija
Dėl gėrimo gali būti sunkiau susikaupti, prisiminti, atkreipti dėmesį ar priimti sprendimus. Tai turi įtakos priekinėms smegenų skiltims, kurios yra atsakingos už vykdomuosius procesus, įskaitant planavimą, impulsų kontrolę ir problemų sprendimą.
Priklausomybė
Dėl dažno ir stipraus alkoholio vartojimo gali atsirasti fizinė ir psichologinė priklausomybė. Staiga nutraukus alkoholio vartojimą asmenims gali pasireikšti tokie abstinencijos simptomai kaip drebulys, nerimas, nemiga, o kraštutiniais atvejais – traukuliai ir delyras.
Padidėjęs pažeidžiamumas dėl psichikos sveikatos sutrikimų
Dėl besaikio alkoholio vartojimo gali išsivystyti arba paūmėti psichikos sveikatos sutrikimai. Tai siejama su didesne tikimybe susirgti psichikos ligomis, pavyzdžiui, depresija ir nerimu. Neurotransmiterių ir smegenų chemijos pokyčiai, kuriuos sukelia gėrimas, gali sutrikdyti nuotaikos reguliavimą ir sukelti emocinį nestabilumą.
Reguliarus alkoholio vartojimas gali turėti neigiamą poveikį jūsų fizinei ir psichinei sveikatai, taip pat jūsų santykiams ir bendrai gyvenimo kokybei. Jei jūs arba jūsų pažįstamas asmuo kasdien kovoja su alkoholio vartojimu, būtina žinoti apie pasekmes ir kreiptis pagalbos.