Masažas grąžina į kūną vasarą: kokias masažo rūšis rinktis šaltuoju sezonu?

Šaltuoju sezonu neretai jaučiame nuovargį, dažniau sergame, o ilgesnės tamsos valandos neigiamai veikia mūsų nuotaiką, tampame irzlesni. Norint atgauti fizines ir dvasines jėgas galima tai padaryti paprastai ir maloniai – pasimėgaujant masažu. Vis dėlto reikia žinoti keletą svarbių niuansų – kaip išsirinkti ir į ką atkreipti dėmesį, kad išties gautumėte trokštamą rezultatą?
Masažas
Masažas / Shutterstock nuotr.

Tinkamai atliktas masažas ne tik mažina stresą, atstato darbingumą, suteikia energijos, bet ir atpalaiduoja įsitempusius raumenis, mažina skausmą, modeliuoja kūną bei sveikatina.

Kokias masažo rūšis verta rinktis šaltuoju metų sezonu? Druskininkų ir Birštono kurortuose esančios „Eglės sanatorijos“ gydomojo masažo specialistė Inga Radvilienė pasakoja apie svarbiausias masažo ypatybes ir išskiria rekomenduojamas masažo rūšis.

Reguliaraus masažo nauda – neginčijama

Masažai yra turbūt viena seniausių procedūrų pasaulyje ir iki šiol yra laikomi vienu naudingiausių sveikatai. Tam pritaria ir I. Radvilienė, teigdama, kad masažai yra nuo seno žinoma priemonė, kurią per prisilietimus žmonės naudoja sveikatai gerinti.

„Masažas padeda suderinti kvėpavimo, virškinimo, endokrininę, nervų sistemas, stimuliuoja kraujotaką bei limfotaką, mažina raumenų skausmą, gerina odos elastingumą, spartina gijimo procesus po operacijų ir traumų. Tai yra malonus įtampos ir diskomforto mažinimo būdas, suteikiantis žvalumo bei didinantis darbingumą“, – teigia specialistė.

Masažas veikia visas fiziologines ir psichines žmogaus funkcijas, tačiau daugeliui masažas yra tik retkarčiais atliekamas atpalaiduojantis ritualas. I.Radvilienė pabrėžia, kad reguliariai atliekamas masažas turi daugybę teigiamų savybių, kurios padeda gerinti sveikatą.

„Reguliarus masažas sumažina nervingumą, atpalaiduoja įsitempusius raumenis bei išjudina nepaslankius sąnarius, gerina odos būklę ir savijautą ilgesnėje perspektyvoje. Sveikam žmogui masažas yra puiki prevencinė sveikatos stiprinimo priemonė, o sergančiam – gydymas ar jo kompleksinė dalis“, – teigia gydomojo masažo specialistė.

Atstovų nuotr./Masažas „Eglės sanatorijoje“
Atstovų nuotr./Masažas „Eglės sanatorijoje“

Be to, po masažo oda tampa daug elastingesnė, pašalinamos suragėjusios epidermio ląstelės. Masažai taip pat labai sumažina nuovargį, gali pagerinti miego kokybę, todėl reguliariai masažo salonuose besilankantys asmenys yra energingesni, našesni, pozityvesni.

Masažai padeda įvairiausiais atvejais: gerina imunitetą, sumažina nugaros skausmą, stiprina raumenis, mažina patinimus po operacijų, padeda išvengti mėšlungio, skatina aminorūgščių gamybą, taip pat yra naudingi nėščiosioms, palengvina gimdymą bei pogimdyvinį laikotarpį.

Kodėl šaltuoju sezonu masažas yra būtinas?

Vėsiuoju metų periodu instinktyviai ieškome jaukumo, komforto, ramybės, šilumos... Įvairių masažų technikos ne tik padeda išlaikyti gerą sveikatą, bet ir puikiai sušildo visą kūną. Po gero masažo jaučiamės pailsėję, be to, kūnu teka maloni šiluma. I.Radvilienės teigimu, tinkamas masažas rudenį ar žiemą suteikia ne vien šilumos efektą.

„Šaltuoju sezonu, kai lauke drėgna ir apniukę, o širdį vis dažniau aplanko liūdesys, masažas gali subalansuoti hormoninę veiklą, mažinant stresą, skatinant laimės hormonų (dopamino, oksitocino, serotonino, endorfinų) išsiskyrimą“, – teigia gydomojo masažo specialistė.

Kuomet yra šalta, I.Radvilienės teigimu, mes nevalingai įtraukiame kaklą, susigūžiame, sustabarėjame, kraujagyslės susitraukia, o raumenys priversti greičiau dirbti siekiant pagaminti daugiau šilumos. Taip, pasak specialistės, prarandame daug energijos, atsiranda nuovargis. Tad masažas yra puiki priemonė siekiant, kad nuolatinė raumenų įtampa nevirstų skausmu.

Na, o geriausiai tinkamo masažo naudą nusako jį išbandžiusiųjų patirtis. I.Radvilienės teigimu, atlikus masažą, klientai spinduliuoja teigiama emocija, atrodo atsigavę, linksmesni, negaili gerų žodžių masažo specialistui: „Po atliktų masažų klientai savo būseną dažniausiai apibūdina žodžiais „Lengvumas visame kūne“, „Visiškas relaksas“, „Prašviesėjo akyse“, „Kaip naujai užgimęs“, „Noriu dar...“.

„Eglės sanatorijoje“ – masažai kiekvieno poreikiams

Norintiems papildyti energijos rezervą, pasisemti fizinės, dvasinės stiprybės ir susigrąžinti vasarišką nuotaiką, vertėtų rinktis profesionaliai atliekamus masažus, kurie suteikia visapusišką komfortą ir didžiausią naudą sveikatai.

„Eglės sanatorijoje“ atliekamos keturios masažo rūšys, kurią geriausiai parenka gydytojas konsultacijos metu atsižvelgdamas į kiekvieno kliento sveikatos būklę ir poreikius.

Vienas populiariausių – klasikinis masažas, kuris ypač maloniai gaivina žvarbiuoju metų laiku. „Klasikinis gydomasis masažas – tai rankomis atliekamas masažas, tarpusavyje derinant glostymo, trynimo, maigymo ir vibracinius judesius. Jo metu mažinama raumenų įtampa, gerinama kraujotaka, sąnarių judrumas, mažinamas skausmas“, – teigia I.Radvilienė.

Šis masažas padeda iš naujo pamilti gyvenimą, pamiršti varginantį skausmą ar įtampą, palaikyti gerą savijautą ir užkirsti kelią nemaloniems pojūčiams. Masažo tikslas yra ne paglostyti, o iš esmės užčiuopti žmogaus kūne slypinčias problemas – įsitempusius taškus, kuriuos reikia atpalaiduoti. Po masažo užliejantis laisvumo pojūtis kalba pats už save.

Klientų itin mėgstamas ir povandeninis masažas. „Jis atliekamas vandenyje, naudojant vandens srovę bei reguliuojant jos stiprumą. Vandens ir šilumos derinys teigiamai veikia medžiagų apykaitą, atpalaiduoja. Šis masažas taip pat taikomas atkuriant įvairius judamojo atramos aparato sutrikimus, gydant nervų ligas“, – teigia I.Radvilienė.

Atstovų nuotr./Masažas „Eglės sanatorijoje“
Atstovų nuotr./Masažas „Eglės sanatorijoje“

Kūnui panirus į šiltą vandenį, daug greičiau atsipalaiduoja raumenys ir nervų sistema, masažuojanti vandens srovė sukuria pulsuojančią vibraciją, persiduoda į kūną ir išjudina giliausius audinių sluoksnius, taip greičiau paveikiama kraujotaka ir limfinė sistema, tad ši procedūra ne tik atpalaiduojanti, bet ir sveikatinanti.

Maloni, efektyvi ir patikima priemonė, suteikianti nevaržomą laisvės pojūtį – limfodrenažinis masažas. Gydomojo masažo specialistės teigimu, jis atliekamas naudojant specialias kompresines kelnes ar manžetes, kurios pripučiamos ir atleidžiamos tam tikru intervalu.

„Ritmiška slėgio ir pauzių kaita sukuria komforto pojūtį. Jo metu skatinamas limfos tekėjimas, mažinami patinimai, modeliuojamos kūno formos, mažinamas nuovargis“, – teigia I.Radvilienė.

Šis masažas taip pat padeda malšinti raumenų skausmą, slopina kojose jaučiamą nuovargį, sunkumą, tinka kovojant su celiulitu, siekiant susigrąžinti jėgas po įvairių traumų.

Atstovų nuotr./Masažas „Eglės sanatorijoje“
Atstovų nuotr./Masažas „Eglės sanatorijoje“

Na, ir paskutinioji masažo rūšis, kurią verta išbandyti kiekvienam „Eglės sanatorijoje“ – sauso masažo lova.

„Šis masažas atliekamas aparatu – jis masažuoja visą kūną naudodamas vandens srovę simetriškai išdėstytais purkštukais. Vandens srovės kryptis, greitis ir stiprumas sukuria stimuliuojamo masažo efektą. Masažo poveikis – sumažėjęs skausmas, pagerėjusi kraujo ir limfos apykaita, pagerėjusi fizinė ir psichinė sveikata, miego kokybė, lankstesnis, judresnis kūnas“, – pasakoja I.Radvilienė.

Atstovų nuotr./Masažas „Eglės sanatorijoje“
Atstovų nuotr./Masažas „Eglės sanatorijoje“

Sauso vandens masažo metu galima rinktis skirtingus masažų tipus, greitį, spaudimo lygį, tad procedūra pritaikyta kiekvieno žmogaus poreikiams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų