2024 07 04

Nepavyksta prabusti tik suskambėjus žadintuvui ir vis spaudžiate „snausti“? Papasakojo, kokią žalą sau darote

Tarkime, jums reikia atsikelti iki 7 val. ryto, kad laiku nuvyktumėte į darbą. Taigi pirmąjį išmaniojo telefono žadintuvą nustatote 6.30 val., antrąjį – 6.45 val., o trečiąjį – 6.55 val., kad išvengtumėte snaudimo mygtuko. Na ir dar 7.05 val. ryto – tik dėl atsargumo.
Žadintuvas
Žadintuvas / 123RF.com nuotr.

Ar tai skamba pažįstamai? Ekspertai teigia, kad jei savo laikrodžio programėlę užgriozdinate visais šiais rytiniais žadintuvais, patys pasiruošiate sau mieguistą rytą, rašo CNN.

Paspaudę mygtuką „snausti“ ir snūstelėję dar 10 minučių, darote tą patį, sako Dr. Brandonas Petersas, neurologas ir miego medicinos gydytojas iš Virginia Mason Franciscan Health Sietle.

Blogina miego kokybę

„Ryte malonu paspausti snaudimo mygtuką ir atidėti kėlimąsi iš lovos bei dienos pradžią, tačiau tai iš tikrųjų fragmentuoja ir blogina miego kokybę“, – sakė B.Petersas.

Paskutinėmis miego valandomis žmonės paprastai įeina ir išeina iš ketvirtojo ir paskutinio miego ciklo etapo, vadinamo greitų akių judesių (REM) miegu. Jis pridūrė, kad šis etapas ypač svarbus atminties apdorojimui ir kūrybiškam mąstymui. Jei šis miego etapas yra fragmentiškas, tai gali turėti įtakos smegenų funkcijoms.

Jis rekomenduoja nustatyti vieną žadintuvą, kad gilus miegas nenutrūktų, kol ryte reikės pabusti.

Štai kaip išmokyti savo protą ir kūną keltis iš lovos suskambus pirmajam žadintuvui.

Kodėl man sunku atsikelti ryte?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai