Nesate sporto klubo „žiurkė“? Štai kaip pradėti mankštintis lauke

Prakaito kvapas, ryškios lempos ir visur esantys TV ekranai - dėl to April Herring niekada nemėgo lankytis sporto salėje. Tačiau sportuoti jai patinka, todėl vietoje sporto klubo ji pasirinko kitą fizinę veiklą.
Moteris bėgioja
Moteris bėgioja / Pexels nuotr.

Užuot prakaitavusi sporto salėje, moteris bėgioja, važinėja dviračiu, vaikšto pėsčiomis, žaidžia tenisą,futbolą – viską, kad kuo dažniau sportuotų lauke.

„Grynas oras, saulė, medžių įvairovė keičiantis metų laikams. Kas gali būti geriau?“, – portalui „AP“ sakė A.Herring.

Laiko praleidimo gamtoje nauda sveikatai nustatyta jau seniai, o fiziniai pratimai, atliekami lauke, gerina fizinę ir psichinę savijautą.

„Sujungę šiuos du dalykus, dvigubai padidinsite tai, ko reikia suaugusiesiems, kad išliktų sveiki“, – sako Teksaso krikščioniškojo universiteto kineziologijos profesorė Debbie Rhea.

„Jei ketiname gyventi ilgai, tai ir yra svarbiausia“, – sakė ji.

Tačiau pradėti judėti lauke gali būti ne taip paprasta, kaip užsisakyti dar vieną sporto klubo abonementą. Vis dėlto keletas patarimų gali padėti išjudėti.

Pexels nuotr./Dviračių sportas
Pexels nuotr./Dviračių sportas
  • Pradėkite nuo to, kas jums patinka

Jei kurį laiką nebuvote aktyvūs, prisiminkite veiklą, kuri jums patiko prieš daugelį metų. Galbūt anksčiau mėgote žaisti tinklinį, krepšinį, o gal – eiti į pėsčiųjų žygius arba kopti į kalnus?

Sporto treneriai sako, kad žmonės, mėgstantys retkarčiais leistis į žygius pėsčiomis ar važiuoti dviračiu, puikiai jausis vis ilgiau vaikščiodami ar važiuodami dviračiu. Kai patogiai įveiksite 35-45 minučių intervalą, pradėkite didinti intensyvumą, kad sustiprintumėte jėgas.

Visgi, reikėtų įsivertinti ir savo amžių. Specialistai įspėja, kad nereikėtų vėl šokti į sporto šaką, kurią anksčiau žaidėte, neparuošus kūno.

Tarkime, jei jums yra 30, 40 ar 50 metų ir ilgą laiką nesportavote, nereikėtų iškart pradėti ruoštis pusmaratoniui.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Lauko treniruokliai
Lukas Balandis / BNS nuotr./Lauko treniruokliai
  • Išnaudokite tai, ką turite artimoje aplinkoje

Treneriai teigia, kad papildoma lauko treniruočių nauda yra ta, kad nereikia pirkti brangios įrangos.

Po to, kai apšilsite užsiimdami mėgstama aerobine veikla, pridėkite jėgos treniruotes, naudodami savo kūno svorį ir tai, kas yra aplinkoje. Tai gali būti pikniko staliukas arba žema sienelė, ant kurios padėkite rankas pečių plotyje ir darykite atsilenkimus. Tada atsisukite, padėkite rankas ant to paties paviršiaus ir nuleiskite kūną žemyn, kad atliktumėte tricepsus lavinančius atsispaudimus.

Kojoms treniruoti pridėkite pritūpimus, kai pėdos yra pečių plotyje ir žiūrite tiesiai į priekį, nugara tiesi. Pridėkite įtūpstus, darydami didžiulius žingsnius ir pasilenkdami į tarpą tarp kojų. Širdies raumenims mankštinti susiraskite žolės lopinėlį ir darykite atsispaudimus.

Pradėkite nuo 8-10 pakartojimų arba ne daugiau, nei jums patogu, o stiprėjant pridėkite serijas su trumpomis pertraukomis.

Jei norite visapusiškesnės treniruotės, raskite parką ar taką su lauko treniruokliais, kurie įrengti daugelyje miesto viešųjų erdvių. Ten esanti įranga gali būti įvairi – nuo paprastų prisitraukimų strypų iki treniruoklių suolelių ir kt.

Pexels nuotr./Moteris bėga
Pexels nuotr./Moteris bėga
  • Laikykitės rutinos

Daugelis pradėjusių sportuoti lauke susiduria su vienu iššūkiu – prastu oru. Jis neretai tampa lūžio tašku, priverčiančiu ir vėl pasinerti į tingulį. Kaip išlikti motyvuotam net ir prastu oru? Specialistai sako, kad tokiu atveju naudinga prisiminti seną posakį: nėra blogo oro, yra tik bloga apranga.

Jei turime drabužius, tinkamus bet kokiai oro temperatūrai, tuomet labiau tikėtina, kad išeisime į lauką ir būsime aktyvūs, kai to reikės.

Investuokite į patogią ir „kvėpuojančią“ striukę, lengvą kepurę su snapeliu, kurią galėsite naudoti ne tik saulėtomis, bet ir lietingomis dienomis.

Verta apgalvoti ir nenumatytų atvejų planą, kaip elgtis esant nepalankioms oro sąlygoms. Pasirinkite vietą, kurios paviršius neslidus, kai jis šlapias, arba vietą, kurioje yra medžių užuovėja, kad nebūtumėte užklupti lietaus.

Pexels nuotr./Draugės sportuoja paplūdimyje
Pexels nuotr./Draugės sportuoja paplūdimyje

Be to, išlaikyti motyvaciją padeda nuolatinis treniruočių draugas: jei žinote, kad kažkas jūsų laukia, sunku atsisakyti paskutinę minutę.

Galiausiai padeda užsibrėžti tikslai – nesvarbu, ar tai būtų treniruotės 5 km labdaros ėjimui, ar triatlonui. Jei kažko siekiate, tai motyvuoja nesustoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis