Moters sveikatos revoliucija: kaip pasirūpinti savimi hormoninių pokyčių laikotarpiu?

„AUM Wellness Clinic“ inicijuoja Moterų sveikatos HUB kūrimą, siekdama suteikti kompleksinę pagalbą moterims hormonų pokyčių laikotarpiais, ypatingai perimenopauzės ir menopauzės metu.
Asociatyvinė nuotr. ir Violeta Jurgaitienė
Asociatyvinė nuotr. ir Violeta Jurgaitienė / Shutterstock ir AUM klinikos nuotr.

„Moters sveikata po reprodukcinio amžiaus dažnai lieka užribyje, o perimenopauzės ir menopauzės hormoniniai pokyčiai tampa dideliu iššūkiu, kurį daugelis moterų sprendžia vienos. Mūsų tikslas – užtikrinti, kad kiekviena moteris galėtų gauti ne tik išsamią informaciją, bet ir mokslu pagrįstą priežiūrą.

„Amžėjimas yra natūralus procesas, tačiau kentėjimas neturėtų būti jo dalis,“ – sako klinikos įkūrėja Violeta Jurgaitienė.

Moters sveikatos HUB buvo suburta specialiai moterų hormonų srityje besispecializuojančių ekspertų komanda. Tarp jų – funkcinės medicinos ekspertė Algė Ivaškevičė, akušerės-ginekologės Justina Gailiūšienė ir Regina Giliasevičienė, ginekologė-reproduktologė Valerija Aglonietė, turinčios ilgametę patirtį hormonų terapijos srityje. Pilnavertę priežiūrą taip pat suteiks šeimos gydytoja Daiva Puškoriūtė, klinikinė psichologė Kotryna Mikalauskaitė, endokrinologė Kristina Švaikevičienė ir dietistė Rasa Jonušienė. Ši komanda gilinosi į naujausius tyrimus bei gydymo standartus tam, kad galėtų pasiūlyti pažangiausius ir individualiai pritaikytus sprendimus kiekvienai moteriai.

Moters sveikatos HUB rūpinsis moterimis kiekviename jų gyvenimo etape – nuo jaunų iki brandaus amžiaus moterų.

„Moterims yra svarbu bent kartą per metus pasitikrinti hormonų lygius, nes tai padeda užtikrinti ilgalaikę sveikatą ir išvengti galimų problemų. Naujausi tyrimai rodo, kad hormonų lygio pokyčiai perimenopauzės ir menopauzės laikotarpiu gali turėti ilgalaikį neigiamą poveikį sveikatai – estrogeno trūkumas yra susijęs su padidėjusia osteoporozės, širdies ir kraujagyslių ligų, Alzheimerio ligos rizika. Be to, hormonų disbalansas daro įtaką medžiagų apykaitai, odos ir gleivinių būklei bei imuninei sistemai,“ – sako AUM klinikos įkūrėja Violeta Jurgaitienė.

Tačiau didžiausias dėmesys skiriamas moterims, einančioms perimenopauzės ir menopauzės laikotarpius – etapus, kurie dažnai reikalauja sudėtingų sprendimų ir individualizuoto požiūrio.

Neprižiūrimos menopauzės pasekmės: rimta žala sveikatai ir būdai to išvengti

„Su peri- ir postmenopauzės simptomais moterys praleidžia 30-40% gyvenimo ir kiekvienai moteriai jie pasireiškia skirtingai. Visgi pokyčių ignoruoti nevalia: karščio pylimai ne laiku ir ne vietoje, nemiga ir nuovargis, kai ryte vos tik atsibudus žinai, kad tai – ne tavo diena. Padidėjusi emocijų kaita lemia, kad, atrodo, apsiverksi, kai labiausiai to nereikėtų daryti. Dar svorio priaugimas, nors nieko nepakeitei mityboje, o gal net valgai mažiau. Gali pasireikšti nežinia iš kur išnyrantis „smegenų rūkas“ ir atminties spragos, nekalbant apie raumenų ir sąnarių skausmus (rytinis sustingimas ar „užšalęs“ petys), odos ir makšties sausumą, skausmingus lytinius santykius, padažnėjusias šlapimo takų infekcijas bei kitus dalykus. Mokslininkai visame pasaulyje siekia įrodyti, kad tinkamai parinkta hormonų terapija ne tik mažina šiuos pavojus, bet ir ženkliai pagerina gyvenimo kokybę”, – teigė V. Jurgaitienė.

Anot klinikos įkūrėjos, šių pasekmių galima išvengti. „Tinkamai pritaikyta hormonų terapija ir sveikatos priežiūra gali užtikrinti moterų gerovę ir ilgalaikę gyvenimo kokybę, tačiau kol kas tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje specialistams trūksta žinių apie naujausius metodus, kaip padėti moterims būtent menopauzės metu,“ – pabrėžia V. Jurgaitienė.

Statistika atskleidžia, kad hormoniniai pokyčiai ir jų įtaka moterų sveikatai dažnai lieka ignoruojami. Lietuvoje nėra tikslių duomenų apie pakaitinės hormonų terapijos (PHT) naudojimą, tačiau, remiantis 2019 m. docento J. Ališausko pateikta informacija, manoma, kad šią terapiją renkasi tik apie 4 % moterų.

Pasaulinė statistika labai įvairi: Izraelyje PHT naudojimas siekia net 26–30 %, o Europoje pirmauja Jungtinė Karalystė, Vokietija ir Prancūzija. Tuo tarpu JAV, dėl neteisingai interpretuotų tyrimų rezultatų 2002 metais, PHT naudojimas sumažėjo iki 7 %.

Bendrai, prognozuojama, kad pasaulinė hormonų terapijos rinka sparčiai augs po 6% kasmet iki 2031, o rinkoje atsiranda vis daugiau šiuolaikiškų sprendimų hormonų pusiausvyrai atkurti.

Hormonų terapijos praktika iš pažangiausių Europos klinikų

Viena naujausių praktikų hormonų moksle – Bioidentinė hormonų terapija (BHT). Skirtingai nuo senesnės hormonų terapijos, kurioje naudoti sintetiniai ar iš gyvūnų išgauti hormonai, BHT naudoja medžiagas, identiškas žmogaus organizme natūraliai gaminamiems hormonams. Tai reiškia geresnį suderinamumą, mažesnę šalutinio poveikio riziką ir galimybę gydymą pritaikyti kiekvienam asmeniui individualiai.

AUM klinika diegia inovatyvius Moterų sveikatos HUB sprendimus, tokius kaip BHT – hormonų terapijos protokolus kūrė remdamasi pažangiausiomis Europos klinikų praktikomis ir naujausiais moksliniais tyrimais.

„Šie protokolai buvo parengti glaudžiai bendradarbiaujant su dr. Vicente Mera – vienu lyderiaujančių bioidentinės hormonų terapijos (BHT) specialistų pasaulyje, dirbančiu prestižinėje SHA Wellness klinikoje. Be to, bendradarbiaujame su partneriais Ispanijoje, Latvijoje ir Jungtinėje Karalystėje, kad užtikrintume reikalingų preparatų tiekimą net tais atvejais, kai jų neįmanoma rasti Lietuvoje,” – teigė klinikos įkūrėja.

„AUM Wellness Clinic“ siekia kelti moterų sveikatos priežiūros standartus, siūlydama kompleksinius sprendimus, kurie apima naujausius hormonų terapijos metodus, mitybos planavimą, fizinio aktyvumo rekomendacijas ir inovatyvias diagnostikas. Daugiau skaitykite: https://www.aumclinic.lt/naujiena/pristatome-aum-moters-sveikatos-huba/.

„AUM Wellness Clinic“ yra pirmoji ilgaamžiškumo ir sveikatinimo klinika Baltijos šalyse, įkurta 2022 m. Vilniuje. Klinika apjungia tradicinės, mokslu pagrįstos, individualizuotos funkcinės ir netradicinės medicinos metodus, siūlydama aukščiausios kokybės diagnostiką ir gydymą, pritaikytą kiekvieno kliento poreikiams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų