Peršalimo stadijos: kas vyksta diena po dienos?

Vakar jautėtės gerai, o šiandien jau bėga iš nosies ir graužia gerklę. Tai gali būti pirmieji peršalimo simptomai, kurie suaugusiems paprastai pasireiškia praėjus maždaug vienai-trims dienoms, užsikrėtus vienu iš daugelio virusų, sukeliančių peršalimą.
Peršalimas
Liga / 123RF.com nuotr.

Nors daugeliu atvejų virusinės infekcijos eiga priklauso nuo konkretaus žmogaus imuniteto ir kitų organizmo savybių, kai kurie dalykai bendri. Taigi, galima įsivaizduoti, kokius peršalimo simptomus jausite užsikrėtę virusu ir kokia bus ligos eiga, rašo „Everydayhealth“.

Dažniausiai peršalimo simptomai pasireiškia apie ketvirtą dieną po užsikrėtimo ir savaime praeina per 7-10 dienų.

Atminkite, kad nors sezoninių peršalimo ligų pikas būna žiemą ir pavasarį, peršalimo ligomis galima susirgti bet kuriuo metų laiku.

Pexels.com nuotr./Berniukas serga
Pexels.com nuotr./Berniukas serga

Dažniausi peršalimo simptomai gali būti šie:

  • gerklės skausmas ar perštėjimas,
  • užgulta arba varvanti nosis,
  • čiaudulys,
  • kosulys,
  • galvos skausmas,
  • sąnarių skausmas,
  • nuovargis.

Peršalimo užkrečiamasis periodas turi savo trukmę – paprastai jis prasideda vieną ar dvi dienas prieš pasireiškiant peršalimo simptomams ir tęsiasi tol, kol jaučiate simptomus. Todėl svarbu užkirsti kelią infekcijos plitimui. Kaip tai padaryti:

  • dažnai plaukite rankas,
  • kosėdami ar čiaudėdami visiškai užsidenkite burną ir nosį alkūne arba servetėle

jei įmanoma, nelieskite kitų (venkite bereikalingo artimo kontakto).

123RF.com nuotr./Moteris kosėja
123RF.com nuotr./Moteris kosėja

Kokios yra peršalimo stadijos? Paprastai būna trys

  • 1-2 diena: gerklės skausmas, sloga.

Nors peršalimas gali prasidėti įvairiais simptomais, dažniausiai pasitaikantys pirmieji simptomai yra sloga ir gerklės skausmas – tai požymiai, kad virusas tiesiogiai veikia jūsų kvėpavimo takus. Tuo metu ypač svarbu kuo daugiau ilsėtis, kad sumažintumėte nuovargį ir leistumėte savo imunitetui dirbti visu pajėgumu.

  • 3-5 diena: nosies užgulimas, kosulys.

Kitame peršalimo etape nosies simptomai ir toliau stiprėja, o didžiausias jų mastas pasiekiamas trečią ir ketvirtą dieną. Galite pastebėti, kad gleivės iš nosies tapo tirštesnės, kartais pasidaro geltono ar žalio atspalvio. Paprastai taip nutinka dėl to, kad padaugėja baltųjų kraujo kūnelių, kuriuos jūsų imuninė sistema „išsiuntė“ virusui įveikti.

Kai per kelias ateinančias dienas pasijusite geriau, išskyrų sumažės. Tačiau gali atsirasti kosulys, kurio priežastis – į nosiaryklę subėgančios gleivės.

Pasak gydytojų, nors dalis žmonių galvoja, kad gausios bespalvės gleivės yra bakterinės infekcijos požymis, todėl jiems reikalingi antibiotikai, taip nėra. Iš tikrųjų bespalvės gleivės yra normali peršalimo, kuris yra virusinė infekcija ir į antibiotikus nereaguoja, eigos dalis.

  • 6-7 diena: simptomai palengvėja.

Vidutinė peršalimo trukmė yra 7-10 dienų, ir dauguma žmonių pasveiksta be jokio specialaus gydymo. Tačiau peršalimo simptomai gali trukti ilgiau arba tapti sunkesni žmonėms, turintiems imuniteto problemų arba kitų sveikatos problemų, pavyzdžiui, diabeto.

Verta prisiminti, kad gali prireikti net šešių savaičių, kol kosulys išnyks, net ir išnykus kitiems simptomams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis