Kaip rašo „Euronews“ ir AP, daugeliu atvejų nereikia laukti 30 minučių po valgio, kad eitumėte maudytis. Pasak kalbintų gydytojų, tas senas įspėjimas kilo iš nerimo, kad žmonės gali nuskęsti ar susižeisti, nes kraujas bus nukreiptas į pilną skrandį, o ne į raumenis.
„Iš tikrųjų po valgio į žmonių raumenis teka daug kraujo“, – sako JAV Klivlendo klinikos medikas dr. Matthew Badgettas. Vidurinės mokyklos metais aktyviai plaukiojęs gydytojas prisimena, kad prieš varžybas suvalgydavo porą bananų ir išgerdavo vandens arba kito sportininkams skirto gėrimo.
Pasak jo, senas ir klaidingas įsitikinimas, kad plaukioti geriau neprisivalgius, vis dar aktualus ir šiandien. Nors jokio mokslinio pagrindo tam nėra. Be to, galvodami apie tai, kad negalima valgyti, žmonės neretai apriboja ir skysčių vartojimą. O tai – gresia nemalonumais.
Pasak gydytojo, prieš maudantis svarbu numalšinti troškulį, ypač saulėtomis ir karštomis dienomis.
„Žmonės dažnai nesuvokia, kad vis tiek gali dehidratuoti, o tai gali sukelti raumenų mėšlungį. Būdami vandenyje prakaituojame, tik neįvertiname vandens netekimo“, – sako dr. M.Badgettas.
Taigi, šokti į baseiną ar jūrą iškart po valgio tikrai galima, jei planuojate tiesiog paplaukioti. Visgi, jei planuojate sportuoti, t.y. plaukti ne pramogaudami, o sportuodami, vertėtų leisti sau atsikvėpti, o virškinimo sistemai padaryti savo darbą.
„Juk ir ruošianti pabėgioti, jūs duodate sau laiko po valgio. Su plaukiojimu turėtų būti taip pat“, – pataria „Euronews“ pašnekovas.
Alkoholiui – griežtas ne
Jis atkreipia dėmesį, kad rizikingiausia plaukti vartojus alkoholio. Po alkoholio vartojimo plaukiojantys žmonės būna agresyvesni, mažiau koordinuoti ir linkę priimti blogus sprendimus. Visi šie veiksniai gali sukelti problemų, ypač, jei jūroje, vandenyne, ežere ar upėje susidursite su stipriomis srovėmis, duobėmis ar kitais nenumatytais veiksniais.
„Jūs tiesiog nebūsite tokie akyli“, – sakė dr. M.Badgettas, paraginęs alkoholio vartojimą atskirti nuo pramogavimo vandenyje.