Erzina papilkėjusi oda ir lūžinėjantys plaukai? Pataria, ką daryti

Papilkėjusi, išsausėjusi ir sujautrėjusi oda, lūžinėjantys plaukai ir nusilpę nagai – tai žiemos „palikimas“, dėl kurio ankstyvą pavasarį į vaistines ima plūsti sunerimę pirkėjai.
Lūžinėjantys plaukų galiukai
Lūžinėjantys plaukų galiukai / Shutterstock nuotr.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė teigia, kad šie pokyčiai yra natūralus organizmo atsakas į buvusias žiemos sąlygas: sausą orą, vitaminų trūkumą ir mažesnį fizinį aktyvumą. Taip pat pataria, ko imtis, kad situacija pagerėtų, rašoma „Eurovaistinės“ pranešime žiniasklaidai.

„Žiemos metu susiduriame su temperatūrų pokyčiais, sausu oru patalpose ir saulės trūkumu. Dėl to mūsų oda dehidratuoja, praranda natūralų švytėjimą ir elastingumą. Plaukai taip pat kenčia dėl drėgmės trūkumo, tampa trapūs, lūžinėja. Tuo tarpu mūsų nagai silpnėja nuo vitaminų ir mineralų stokos“, – aiškina vaistininkė G.Kruopytė.

Shutterstock nuotr./Sausa, pleiskanojanti veido oda
Sausa, pleiskanojanti veido oda / Shutterstock nuotr.

Kaip atgaivinti odą po žiemos?

Norint atgaivinti veido odą žiemos, pirmiausia vertėtų atsižvelgti į odos tipą, tačiau vaistininkė teigia, kad yra keletas universalių patarimų, kurie tiks tiek riebiai ir mišriai, tiek sausai ir jautriai odoms.

„Veido odos drėkinimas – tai pagrindinis žingsnis rūpinantis savo oda. Išbandykite drėkinančius kremus su hialurono rūgštimi, glicerinu ir keramidais. Taip pat reguliariai atlikite švelnų odos šveitimą, kad pašalintumėte negyvas ląsteles ir paskatintumėte odos atsinaujinimą. Svarbu nepamiršti ir antioksidantų – vitaminų A, C ir E, kurie saugo ląsteles nuo laisvųjų radikalų“, – pataria vaistininkė G.Kruopytė.

Nors apsaugą nuo saulės patariama naudoti visus metus, žiemą to nedariusiems žmonėms vaistininkė rekomenduoja pradėti naudoti SPF kremus, kurie apsaugotų odą nuo UV spindulių poveikio.

Shutterstock nuotr./Išsausėje plaukai
Išsausėje plaukai / Shutterstock nuotr.

Kaip sustiprinti savo plaukus?

„Jeigu jūsų plaukai išsausėjo ir prarado žvilgesį, patariama rinktis drėkinamąsias plaukų priemones, pavyzdžiui, kaukes ir aliejus su argano, kokosų ar ricinų aliejumi. Venkite per dažno plaukų formavimo karštomis priemonėmis“, – pataria vaistininkė.

Ji pabrėžia, kad ypatingą dėmesį reikėtų skirti savo mitybai, nes sveikiems plaukams reikalingi baltymai, cinkas, biotinas ir omega-3 riebalų rūgštys.

Shutterstock nuotr./Trapūs nagai
Trapūs nagai / Shutterstock nuotr.

Kaip reikėtų stiprinti nagus?

Svarbu nepamiršti pasirūpinti ir savo nagais, todėl vaistininkė įvardija, kokios medžiagos yra svarbiausios jų sveikatai:

„Kalcis, cinkas ir biotinas gali padėti sustiprinti nagus, todėl papildykite jais savo mitybą. Taip pat reguliariai tepkite nagų odeles maitinančiu aliejumi ir venkite per dažno ilgalaikio nagų lako“, – išskiria vaistininkė G.Kruopytė.

„Svarbu suprasti, kad odos, plaukų ir nagų sveikata priklauso tiek nuo išorinės priežiūros, tiek nuo to, kaip maitinamės ir kokį gyvenimo būdą pasirenkame. Daugiau vandens, subalansuota mityba ir tinkamos priežiūros priemonės gali padėti jūsų plaukams, odai ir nagams greičiau atsigauti po žiemos“, – sako G.Kruopytė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Artėja LEA kvietimas įsigyti naujus šilumos siurblius su kompensacija
Reklama
„BITmarkets“ parodoje „Next Block Expo“ laimėjo apdovanojimą už geriausią klientų aptarnavimą
Reklama
Verslo civilinė atsakomybė: kokių sričių įmonės ją patiria dažniausiai ir kodėl?
Reklama
Amžėjimas nėra nuosprendis: kas gali padėti išlaikyti energiją ir jaunystę?