Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Namuose šilta, o lauke šalta: kodėl mūsų veido odai tai gali nepatikti?

Prasidėjus šildymo sezonui, veido oda patiria stresą dėl kontrastingų temperatūrų lauke, namuose ar netgi automobilyje. Stresą patiria visų – tiek vyrų, tiek moterų – oda.
Veido oda
Veido oda / 123RF.com nuotr.

Vaistininkas Mindaugas Rutalė pasakoja, kad šildytuvai ir centrinis šildymas džiovina mus supančią aplinką, tuo pačiu neigiamai veikia odos fiziologiją. Dėl to vaistininkas pataria, kaip šiuo sezonu turėtume prižiūrėti savo veido odą, rašoma „Eurovaistinės“ pranešime žiniasklaidai.

Oro drėgmė patalpose turi siekti apie 50 proc.

Prasidėjus šildymo sezonui svarbu atkreipti dėmesį į patalpų, kuriose praleidžiame didžiąją laiko dalį, oro drėgmę.

„Prasidėjus šildymui patalpose oras gali išsausėti ir taip išsausinti mūsų veido odą. Dar didesnė problema, jeigu išėjus iš namų išsausėjusi oda staigiai susiduria su daug žemesne temperatūra lauke. Tai gali dar labiau ją išsausinti. Dėl to patalpose rekomenduojama visus metus palaikyti apie 50 proc. siekiančią oro drėgmę. Čia gali padėti oro drėkintuvai“, – pasakoja vaistininkas M. Rutalė.

Ką svarbu žinoti apie maudymąsi karštu vandeniu?

Po ilgos darbo dienos karšta vonia ar dušas gali tapti puikiu atsipalaidavimo būdu, visgi, vaistininkas pataria tai daryti atsakingai ir per ilgai nesimėgauti karštu vandeniu.

„Jeigu jūsų oda yra dehidratavusi, ilgas buvimas karštame vandenyje gali iš jos pašalinti dar daugiau drėgmės. Taip yra todėl, kad karštas vanduo pažeidžia apsauginį odos lipidų sluoksnį, kuris įprastai sulaiko drėgmę odoje. Kai šis sluoksnis susilpnėja, oda greičiau praranda drėgmę, tampa sausesnė ir gali pradėti šerpetoti, niežėti“, – pasakoja vaistininkas M. Rutalė.

Po maudynių vaistininkas pataria veido ir kūno odą švelniai „nutapšnoti“ rankšluosčiu, o ne stipriai trinti. Taip pat patariama atsisakyti muilo, kuris sausina odą, vietoje to, geriau rinktis natūralios arba sintetinės sudėties prausimosi aliejų, keramidus.

Kokių medžiagų ieškoti veido odos priežiūros priemonėse?

Padidėjus temperatūrų skirtumui lauke ir patalpose, svarbu peržiūrėti naudojamų veido odos priežiūros priemonių sudėtį. Vaistininkas išskiria, kokios medžiagos šį sezoną svarbiausios mūsų odai.

„Visų pirma, patariama naudoti priemones su emolientais. Jie sulaiko drėgmę odoje, t. y. odos paviršiuje suformuoja „plėvelę“, kuri neleidžia odai dehidratuoti. Taip pat emolientai atkuria odos lipidų struktūros vientisumą tarp ląstelių, padeda į odą pritraukti daugiau drėgmės, ją minkština“, – pasakoja vaistininkas M. Rutalė.

Taip pat vaistininkas pataria sudėtyje ieškoti skvaleno – biologiškai natūralios medžiagos, kuri irgi gali suteikti odai minkštumo.

„Nepamirškite augalinių aliejų, pavyzdžiui, saulėgrąžų, nakvišų, simondsijų. Visi jie gali padėti palaikyti pakankamą drėgmės lygį. Taip pat galite naudoti taukmedžio sviestą, kuris gerina barjerinę odos funkciją, apsaugos nuo aplinkos dirgiklių, minkština odą, palaiko drėgmę bei turi moksliškai įrodytą antioksidacinį poveikį“, – pasakoja vaistininkas M. Rutalė.

Taip pat patariama rinktis kremus, kurie būtų praturtinti vitaminu B3 (niacinamidu), šlapalu, hialurono ir pieno rūgštimi, sorbitoliu.

Nepamirškite pasirūpinti rankų oda ir lūpomis

„Šaltuoju sezonu yra būtina papildoma rankų priežiūra. Prasidėjus peršalimo sezonui mes pradedame dažniau plauti rankas, taip siekdami išvengti virusinių ligų. Dažnas rankų plovimas gali paskatinti dar stipresnį odos sausėjimą, o ką dar bekalbėti apie temperatūrų skirtumą lauke ir patalpose. Tad reguliariai po keletą kartų per dieną įtrinkite rankas riebesniais kremais, kurių sudėtyje būtų augalinių arba sintetinių aliejų, taip pat bičių arba sintetinio vaško“, – pataria M. Rutalė.

Vaistininkas pataria nepamiršti ir savo lūpų. Atsižvelkite į lūpų balzamo sudėtį, kad joje būtų bičių arba sintetinio vaško, augalinių arba sintetinių aliejų, jų mišinių su taukmedžiu.

Pasirūpinkite odos sveikata iš vidaus

Kremai, losjonai ir serumai maitina tik viršutinio odos sluoksnio ląsteles. Dėl to svarbu visapusiškai pasirūpinti savo odos sveikata ir aprūpinti ją naudingomis medžiagomis, vitaminais ir mikroelementais.

„Odai ypač svarbūs antioksidantai – vitaminai A, E, C. Tuo tarpu geležis, varis, folio rūgštis ir B grupės vitaminai padeda aprūpinti dermą krauju. Šių vitaminų galite pasisavinti paprasčiausiai subalansuodami savo mitybą, tačiau jeigu kraujo tyrimų rezultatai parodė didesnį kai kurių medžiagų trūkumą, patariama į mitybą įtraukti reikiamus maisto papildus“, – pasakoja vaistininkas M. Rutalė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau