10 priežasčių, kodėl verta pasirūpinti trauklapių atsargomis, namiškių žaizdos padėkos

Pats metas pasirūpinti, kad geriau gytų namiškių žaizdos
Gysločiai
Gysločiai, dar kitaip vadinami trauklapiais / Kristinos Kanišauskaitės-Šaltmerės nuotr.

Plačialapis gyslotis daugelyje kiemų ir sodų dažnai laikomas tiesiog piktžole. Tačiau šis nepretenzingas augalas gali pasigirti turtinga medicininio naudojimo istorija ir įvairiapuse nauda sveikatai.

Iš Europos ir kai kurių Azijos šalių kilęs plačialapis gyslotis dėl savo gydomųjų savybių buvo naudojamas šimtmečius tradicinėje medicinoje.

Kristinos Kanišauskaitės-Šaltmerės nuotr./Gysločiai, dar kitaip vadinami trauklapiais
Kristinos Kanišauskaitės-Šaltmerės nuotr./Gysločiai, dar kitaip vadinami trauklapiais

Portalas sharingideas.me siūlo iš naujo įvertinti jo naudą žmogaus sveikatai ir įtraukti į savo kasdienybę.

10 plačialapio gysločio privalumų sveikatai:

Priešuždegiminės savybės
Plačialapis gyslotis yra žinomas dėl savo priešuždegiminio poveikio, kuris gali padėti sumažinti tokių ligų simptomus kaip artritas ir uždegiminė žarnyno liga. Aktyvūs augalo junginiai mažina uždegimą ir skatina gijimą.

Žaizdų gijimas
Vienas ryškiausių plačialapių gysločių privalumų yra jo gebėjimas pagreitinti žaizdų gijimą. Jo lapai gali padėti sustabdyti kraujavimą, sumažinti patinimą ir užkirsti kelią infekcijai, todėl tai yra puiki natūrali priemonė nuo įpjovimų, įbrėžimų ir vabzdžių įkandimų.

Virškinimo gerinimas
Plačialapis gyslotis naudingas ir virškinimui. Ypač gydant tokias ligas kaip gastritas, opos ir dirgliosios žarnos sindromas.

Kvėpavimo sistemos palengvinimas
Augalas padeda išvalyti kvėpavimo takus, palengvina kvėpavimą, gelbsti ir palengvina atsikosėjimą, todėl tinkamas vartoti esant astmai ar bronchitui.

Kovoja prieš mikrobus
Plačialapiuose gysločiuose yra antimikrobinių junginių, kurie gali padėti sukovoti su bakterinėmis, virusinėmis ir grybelinėmis infekcijomis. Todėl jis yra vertingas natūralus vaistas nuo peršalimo, gripo ir net šlapimo takų infekcijos.

Turtingas maistinių medžiagų
Šiame augale gausu maistinių medžiagų, įskaitant ir vitaminus A, C ir K, taip pat kalcį ir geležį. Šios maistinės medžiagos palaiko bendrą sveikatą, stiprina imuninę sistemą ir prisideda prie sveikos odos ir kaulų stiprinimo.

Vartodami gysločių arbatą arba užtepdami jų kompresą ant pažeistos vietos, galite sumažinti skausmo diskomfortą.

Rūpinasi odos sveikata
Plačialapis gyslotis veiksmingai gydo įvairias odos ligas, tokias kaip egzema, psoriazė ir spuogai. Jo raminančios ir priešuždegiminės savybės padeda nuraminti sudirgusią odą ir skatina greitesnį gijimą.

Skausmo malšinimas
Plačialapio gysločio savybės gali palengvinti skausmą, kurį sukelia galvos, dantų ir menstruacijų negalavimai. Vartodami gysločių arbatą arba užtepdami jų kompresą ant pažeistos vietos, galite sumažinti skausmo diskomfortą.

Padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje

Tyrimai rodo, kad plačialapis gyslotis gali padėti sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje, todėl jis gali būti naudingas diabetu sergantiems asmenims.

Detoksikacija
Plačialapis gyslotis turi natūralių detoksikuojančių savybių, kurios padeda išvalyti organizmą nuo toksinų. Jis palaiko kepenų ir inkstų funkciją, padeda pašalinti šlakus.

Kaip naudoti plačialapį gyslotį?

Shutterstock nuotr./Gysločiai
Shutterstock nuotr./Gysločiai

Ruoškite gysločių arbatą

  • Norėdami paruošti plačialapių gysločių arbatą, 1–2 arbatinius šaukštelius džiovintų lapų užplikykite puodelyje verdančio vandens ir palaikykite 10–15 minučių. Nukoškite ir gerkite iki trijų kartų per dieną, kad galėtumėte mėgautis jo nauda sveikatai.

Pasigaminkite tepalų

  • Sukurkite gydomąjį tepalą, keletą savaičių mirkydami plačialapių gysločių lapus alyvuogių aliejuje. Nukoškite aliejų ir sumaišykite su ištirpintu bičių vašku, kad susidarytų tepalas. Tepkite ant odos įpjovimų, įbrėžimų ir vabzdžių įkandimų: žaizdelės greičiau mažės.

Naudokite kaip kompresą

  • Šviežius plačialapių gysločių lapus sutrinkite į pastą ir užtepkite tiesiai ant pažeistos vietos. Uždenkite švaria šluoste ir palikite kelioms valandoms arba per naktį, kad paspartintumėte gijimą.

Jie ir valgomi žalumynai

  • Jaunus plačialapių gysločių lapus galima valgyti ir žalius arba virti kaip špinatus. Jie yra maistingi ir patiekalams suteikia šiek tiek kartaus, žemiško skonio.

Sveikatinanti tinktūra

  • Keletą savaičių pamirkykite susmulkintus plačialapių gysločių lapus alkoholyje, tuomet nukoškite ir palikite tamsiame butelyje. Kasdien gerkite po kelis lašus, kad palaikytumėte bendrą sveikatą ir savijautą.

Plačialapis gyslotis teikia įvairią naudą sveikatai: gali ir pagerinti virškinimą, ir greičiau išgydyti žaizdas. Šis universalus vaistinis augalas išties turi ką pasiūlyti, todėl verta išsamiau patyrinėti jo gydomąsias savybes.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis