Vis prastėjančią vaikų sveikatą dar galima išgelbėti, ar žinote nuo ko pradėti?

Vaikai, užsiimantys plaukimu, ne tik įgyja kritinių įgūdžių, galinčių išgelbėti gyvybę nenumatytose situacijose vandenyje, bet ir gerina savo kvėpavimo, širdies organų veiklą, ištvermę ir bendrą sveikatą.
Laimingi vaikai
Laimingi vaikai / Shutterstock nuotr.


2025 m. vasario 21 d. Vaikų fizinis aktyvumas pastaraisiais metais siekia kritinę ribą – net 80 proc. jaunuolių nėra pakankamai aktyvūs. Jaunų žmonių sėslesnis gyvenimo būdas turi įtakos prastesnei kardiometabolinei sveikatai, miego kokybei bei socialiniams įgūdžiams.

Todėl vaikams nuo 5-erių ir jaunimui rekomenduojama per dieną bent valandą būti fiziškai aktyviems, o 3 kartus per savaitę užsiimti didelio intensyvumo aerobinėmis, raumenis ir kaulus stimuliuojančiomis, veiklomis – vaikščiojimu, bėgimu, važiavimu dviračiu bei plaukimu.
Būtent plaukimas yra vienas sveikatingiausių sporto šakų tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Tyrimai rodo, kad plaukiant dirba visas kūnas, skatinama kraujotaka, kardiovaskulinės sistemos veikla, širdies veiklos atsistatymas po krūvio, mažinama širdies ligų rizika. Vaikams, sergantiems astma, plaukiant gerėja kvėpavimo organų veikla. Be to, plaukimas gali pasitarnauti ir dažnai peršalimo ligomis sergantiems vaikams – nuolat užsiimant šia veikla, stiprinamas imuninis atsakas.

Anot „Žalgirio“ plaukimo akademijos ir „Žalgirio“ arenos baseino vadovo Emilio Vaitkaičio, dalyvaudami grupiniuose užsiėmimuose, vaikai ne tik gerina savo sveikatą ir fizinį aktyvumą, bet ir lavina komunikacinius įgūdžius, išmoksta bendradarbiauti ir būti kantrūs.

„Plaukimo akademiją gali lankyti vaikai jau nuo 5 metų. Treniruotėse jie mokosi kvėpavimo pratimų, taisyklingos kūno padėties, gulėjimo vandenyje, įvairių plaukimo technikos elementų, šuolių į vandenį, nėrimo į gylį bei saugaus elgesio vandenyje taisyklių, – sako E. Vaitkaitis. – Profesionalių ir ilgametę patirtį turinčių trenerių komanda padeda vaikams įveikti vandens baimę ir jaustis saugiai bet kokiame vandens telkinyje“.

Ekspertas tėvams rekomenduoja ne tik gerinti vaikų fizinį aktyvumą įprastų treniruočių metu, bet ir paskatinti juos domėtis plaukimu kaip sporto šaka: dalyvauti įvairiose edukacinėse veiklose, plaukimo stovyklose ar pradedančiųjų varžybose.

Pavyzdžiui, šį vasarį mokinių atostogų metu plaukimo akademijoje surengta Žiemos atostogų plaukimo stovykla, kurioje 7-11 m. vaikai turėjo galimybę mokytis plaukimo technikų, stiprinti savo fizinį pasirengimą ir įveikti smagų kliūčių ruožą vandenyje.

Augina jaunąją plaukikų kartą

Plaukimo akademijoje vaikams sukurti ne tik mokymo plaukti ir įgūdžių tobulinimo užsiėmimai, bet ir sportinio meistriškumo treniruotės. Būtent šiuos užsiėmimus lanko jaunieji plaukikai, norintys profesionaliai užsiimti plaukimu.

„Sportinėse grupėse treniruojasi gabūs, ryžtingi ir savo ateitį su plaukimu siejantys vaikai. Jaunosios kartos skatinimas domėtis bei užsiimti profesionaliu sportu užkoduotas „Žalgirio“ varde, kuris siejamas su sportiniais pasiekimais.

Todėl ir jaunuosius plaukikus moko patyrę treneriai – pavyzdžiui, Tadas Duškinas, padėjęs Rūtai Meilutytei pasiruošti Paryžiaus vasaros Olimpinėms žaidynėms“, – priduria E. Vaitkaitis.

50 m ilgio Olimpinis arenos baseinas pritaikytas pasaulinio lygio plaukimo varžyboms, o 25 m baseinas skirtas būtent mokymosi reikmėms.

Plaukimo akademijoje reguliariai treniruojasi per 1100 auklėtinių, iš kurių, daugiau nei 90 proc. – vaikai. Dar daugiau nei 1700 vaikų dalyvauja mokymosi plaukti projektuose ir plaukimo stovyklose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Artėja LEA kvietimas įsigyti naujus šilumos siurblius su kompensacija
Reklama
„BITmarkets“ parodoje „Next Block Expo“ laimėjo apdovanojimą už geriausią klientų aptarnavimą
Reklama
Verslo civilinė atsakomybė: kokių sričių įmonės ją patiria dažniausiai ir kodėl?
Reklama
Amžėjimas nėra nuosprendis: kas gali padėti išlaikyti energiją ir jaunystę?