Auga pagalbinio apvaisinimo paslaugų poreikis: kompensuojamos paslaugos padeda tūkstančiams

Su nevaisingumu susiduriančioms Lietuvos poroms pagalbinio apvaisinimo paslaugos kasmet tampa prieinamesnės. Pernai vaisingumo specialistų pagalbos sulaukė 3 270 žmonių, t. y. kone 2,5 karto daugiau nei prieš aštuonerius metus, kai šios paslaugos buvo pradėtos kompensuoti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, rašoma Valstybinės ligonių kasos pranešime žiniasklaidai.
Nėštumas
Nėštumas / 123RF.com nuotr.

Per šį laikotarpį pagalbos į gydytojus kreipėsi daugiau nei 21 tūkst. Lietuvos gyventojų, o paslaugoms ir vaistams kompensuoti prireikė 21,9 mln. eurų fondo lėšų.

Medikų teigimu, pagalbinio apvaisinimo procedūros yra efektyviausias nevaisingumo gydymo būdas, pasaulyje taikomas jau daugiau nei 40 metų. Su nevaisingumu susiduria net ketvirtadalis visų vaisingo amžiaus porų.

Ligonių kasų specialistai primena, kad gyventojai, norintys gauti pagalbinio apvaisinimo paslaugas, apmokamas fondo lėšomis, pirmiausiai turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją arba gydytoją akušerį ginekologą ir gauti siuntimą konsultuotis dėl pagalbinio apvaisinimo.

Paslaugas galima gauti pačių pasirinktoje gydymo įstaigoje, tačiau būtina, kad pasirinkta įstaiga būtų sudariusi sutartį su ligonių kasomis, nes tik tokiu atveju išlaidos bus apmokėtos iš fondo.

Dėl pagalbinio apvaisinimo paslaugų teikimo su ligonių kasomis sutartis yra sudariusios Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos, UAB Baltijos ir Amerikos terapijos ir chirurgijos klinika, UAB „Jolsana“, UAB „Kardiolita“, UAB „Northway medicinos centrai“, Lietuvos, JAV ir Izraelio UAB „Vaisingumo klinika“, „UAB „Vaisingumo centras“.

Prieš gydymo ciklą apmokama po vieną akušerio ginekologo konsultaciją, teikiamą moteriai ir vyrui dėl pagalbinio apvaisinimo, kai atliekami laboratoriniai ar instrumentiniai tyrimai.

Gydymo ciklo metu apmokamos paslaugos, susijusios su specialisto konsultacijomis, pagalbinio apvaisinimo procedūromis, lytinių ląstelių paėmimu ir paruošimu, embrionų perkėlimu bei genetiniais tyrimais.

Fondo lėšomis yra apmokami du pagalbinio apvaisinimo gydymo ciklai.

Ligonių kasos taip pat kompensuoja vaistus, skiriamus kiaušidžių stimuliacijai. Tai – didelė parama poroms, nes vaistai sudaro beveik pusę procedūros kainos.

Lietuvoje fondo lėšomis apmokamos pagalbinio apvaisinimo paslaugos teikiamos santuoką ar registruotos partnerystės sutartį sudariusioms poroms, o moterims šios paslaugos prieinamos, jeigu jos ne vyresnės nei 42 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Artėja LEA kvietimas įsigyti naujus šilumos siurblius su kompensacija
Reklama
„BITmarkets“ parodoje „Next Block Expo“ laimėjo apdovanojimą už geriausią klientų aptarnavimą
Reklama
Verslo civilinė atsakomybė: kokių sričių įmonės ją patiria dažniausiai ir kodėl?
Reklama
Amžėjimas nėra nuosprendis: kas gali padėti išlaikyti energiją ir jaunystę?