12 07

Dietologė paaiškina, kas lemia lėtą arba greitą medžiagų apykaitą

Neretai artimuosius ar draugus girdime sakant: „Mano kojos ir rankos nuolat šaltos, turbūt kalta lėta medžiagų apykaita“, arba „Galiu bet ką valgyti, matyt, mano greita medžiagų apykaita“. Tad kiek mūsų gerą ar prastą savijautą lemia medžiagų apykaita (kitaip tariant, metabolizmas), ar ji paveldima, o gal galime ją koreguoti – apie tai portale manodaktaras.lt kalbamės su gydytoja dietologe Vitalija Polevoda.
Valgymas
Valgymas / Farhad Ibrahimzade/ Unsplash nuotr.

„Medžiagų apykaita arba metabolizmas, yra nuolatinių cheminių procesų visuma, kuomet organizme vyksta nuolatinis judėjimas, iš maisto gaminama energija, šalinami nereikalingi apykaitos produktai, sudaromos visos sąlygos organizmui augti, kovoti su ligomis, turėti energijos kvėpuoti, virškinti, mąstyti ir tokiu būdu užtikrinti visų organizmo ląstelių darnų darbą. Kitaip tariant, be medžiagų apykaitos negalėtumėme palaikyti gyvybės“, – paaiškino dietologė.

Tačiau dažniausiai, kalbant apie metabolizmą, anot gydytojos, žmogus turi omenyje tik bazinį medžiagų apykaitos greitį (kiek kilokalorijų kūnas „sudegina“ ramybėje), o ne visų cheminių procesų visumą, kaip jis suprantamas dietologijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis