JAV Atstovų rūmų tyrėjų išvada: koronavirusas buvo sukurtas Kinijos laboratorijoje

JAV Atstovų rūmų komitetas baigė dvejus metus trukusį SARS-CoV-2 koronaviruso atsiradimo tyrimą. Komitetas priėjo prie išvados, kad pasaulinę pandemiją sukėlęs virusas yra laboratorinės kilmės ir išplito iš Kinijos Uhano mieste esančios laboratorijos.
COVID ligoninės skyrius
COVID ligoninės skyrius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Tai teigiama JAV Atstovų rūmų Specialiojo pakomitečio koronavirusų pandemijai tirti ataskaitoje. Ataskaitą sudaro daugiau nei 500 puslapių. Su ja galima susipažinti čia:

Ekspertų nuomone, COVID–19 sukeliantis virusas greičiausiai kilo iš Uhano miesto laboratorijos. JAV komitetas nurodo šiuos argumentus, patvirtinančius dirbtinę viruso kilmę:

Uhano maisto turgus
Uhano maisto turgus

Virusas pasižymi biologine charakteristika, kuri gamtoje nepasitaiko.

Duomenys rodo, kad visi COVID–19 atvejai yra kilę iš vieno patekimo į žmogaus organizmą. Tai prieštarauja ankstesnių pandemijų duomenims.

Uhane yra įsikūrusi pagrindinė Kinijos SARS tyrimų laboratorija, kurioje „praeityje buvo atliekami viruso padidinto funkcionalumo tyrimai, taikant netinkamą biologinės saugos lygį“.

Uhano virusologijos instituto mokslininkai 2019 m. rudenį, likus keliems mėnesiams iki COVID–19 aptikimo vietiniame turguje, susirgo į COVID panašiu virusu.

Pagal beveik visus mokslinius kriterijus, jei būtų buvę natūralios kilmės įrodymų, jie jau būtų buvę rasti.

Ataskaitos rengimui vadovavo respublikonų kongresmenas Bradas Wenstrupas.

COVID-19 protrūkis prasidėjo 2019 metais Kinijos rytuose esančiame Uhano mieste. Pekinas griežtai atmeta galimybę, kad COVID-19 protrūkio priežastis – iš Uhano laboratorijos pasklidęs virusas.

Nuo COVID-19 atsiradimo Kinijoje 2019 metų pabaigoje intensyviai aptarinėjamos dvi pagrindinės teorijos. Viena jų teigia, kad virusas natūraliai persimetė nuo šikšnosparnių kažkokiems tarpiniams gyvūnams, o tada žmogui. Pagal antrąją teoriją virusas „pabėgo“ iš laboratorijos.

2020 m. sausio 30 d. Pasaulinė sveikatos organizacija dėl COVID-19 paskelbė tarptautinio masto pavojų visuomenės sveikatai.

Per trejus metus organizacija užregistravo 7 mln. mirčių, tačiau tikrasis aukų skaičius galėjo siekti 20 mln. 2023 m. pasaulinė nepaprastoji padėtis dėl COVID–19 buvo atšaukta 2023 m. Pandemiją suvaldyti padėjo greitai sukurtos vakcinos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų