Katalonijos ligoninių inovatoriai lankysis Lietuvoje: sieks stiprinti sveikatos priežiūros inovacijas

Lietuva priims dešimties iškilių svečių delegaciją iš Katalonijos, kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligonine Kauno klinikomis ir Health Tech akceleratoriumi dalyvaujančią „Twinning“ projekte, siekiančiame skatinti bendradarbiavimą sveikatos priežiūros inovacijų srityje, ypač pažangių terapijų, dirbtinio intelekto ir skaitmeninės sveikatos sprendimų viešųjų pirkimų strategijose, rašoma organizatorių pranešime spaudai.
Katalonijos ligoninių inovatoriai lankysis Lietuvoje
Katalonijos ligoninių inovatoriai lankysis Lietuvoje / Organizatorių nuotr.

Vizito tikslas – skatinti žinių mainus ir stiprinti partnerystes tarp sveikatos priežiūros lyderių ir inovacijų centrų visoje Europoje bei didinti inovatyvių sveikatos sprendimų prieinamumą pacientams.

Katalonijos ekosistema yra viena stipriausių Europoje, turinti labai daug patirties skirtingose sveikatos inovacijų srityse – nuo gydytojų ir slaugytojų mokymų iki skaitmeninių sprendimų ar dirbtinio intelekto pritaikymo klinikinėje praktikoje pavyzdžių. Vizitas prasidės Kauno klinikose įvadine sesija ir „Twinning“ projekto pristatymu, kurio metu patirtimi dalinsis inovacijų sveikatos sektoriuje pirkimo ekspertai ir projektų vadovai. Dalyviai dalyvaus dirbtuvėse apie pažangių terapijų, dirbtinio intelekto ir skaitmeninės sveikatos sprendimų inovatyvias viešųjų pirkimų strategijas.

Organizatorių nuotr./Katalonijos ligoninių inovatoriai lankysis Lietuvoje
Organizatorių nuotr./Katalonijos ligoninių inovatoriai lankysis Lietuvoje

Kelias dienas projekto dalyviai dirbs Kauno klinikose – didžiausioje universiteto ligoninėje Lietuvoje, kur svečiai galės susipažinti su šalies sveikatos priežiūros praktika. “Šiuolaikinėje aplinkoje įprastinių mūsų veiklų modernizavimas, inovacijų diegimas yra neišvengiamas. Inovacijos – tai ne tik nauji gydymo metodai, procedūros ar vaistai, bet ir naujas požiūris į mums įprastus dalykus, gerinant paciento kelią ar patirtį gydymo įstaigoje, efektyviau valdant turimus resursus, sprendžiant gydymo įstaigos ar šalies sveikatos sistemos iššūkius”, – teigia Kauno klinikų direktorius visuomenės sveikatai, mokslui ir studijoms prof. dr. Tomas Lapinskas.

„Lietuvos ir Katalonijos sveikatos technologijų ekosistemų palyginimas ir mokymasis visiems iš kitų yra esminis žingsnis, skatinantis inovacijas, bendradarbiavimą ir augimą. Abi šalys turi dinamiškas ir sparčiai besiplečiančias technologijų sritis, pasižyminčias unikaliomis stiprybėmis – Lietuvos telemedicinos, inovatyvios terapijos sprendimai ir Katalonijos pažangios biotechnologijos bei medicinos technologijos.

Ši partnerystė nėra vien tik dalinimasis patirtimi; tai šios patirties panaudojimas, siekiant kurti naujus sveikatos priežiūros sprendimus, kurie peržengia sienas, gerina gydymo rezultatus ir leidžia sukurti naujus efektyvumo ir inovacijų standartus šalyse“, – sakė Justina Klyvienė, „Health Tech Accelerator“ įkūrėja.

Antrąją vizito dieną vyks seminaras, kuriame bus pristatomi jau vystomi dirbtinio intelekto sprendimai, nagrinėjama dabartinė dirbtinio intelekto viešųjų pirkimų ir įgyvendinimo sveikatos priežiūros sistemose padėtis, nustatomos spragos ir siūlomi praktiniai patobulinimai. Dalyviai dalyvaus interaktyviose sesijose, skirtose suprasti esamus iššūkius ir ieškoti sprendimų, kaip veiksmingai integruoti dirbtinio intelekto sprendimus.

Bendradarbiavimas su kitais regionais, dalijantis sveikatos ir socialinės priežiūros viešųjų pirkimų inovacijų patirtimis, yra būtinas norint spręsti šių dienų sudėtingus, sisteminius iššūkius, tokius kaip ekonomikos atsigavimas, aplinkos tvarumas ir visuomenės atsparumas. Pasak Europos Komisijos (2024 m.), ES viešieji pirkimai sudaro daugiau nei 14 % BVP, o tai galėtų sukurti didelę rinką inovatyviems produktams ir paslaugoms. Vis dėlto, šis potencialas kol kas nėra pakankamai išnaudojamas. Europos Komisija siekia tobulinti viešųjų pirkimų praktiką bei skatinti inovacijų diegimą ES. Tai leis integruoti viešąją paklausą į inovacijų ekosistemą ir prisidės prie ekonomikos ir socialinio atsigavimo.

Health Tech Akseleratorius, kartu su Kauno klinikomis bei Katalonijos sveikatos ir socialinių reikalų konsorciumu (CSC) siekia skatinti Lietuvos ir Ispanijos ekosistemų bendradarbiavimą, siekiant padaryti sveikatos inovacijų viešuosius pirkimus efektyvesniais ir skaidresniais, taip pat pritaikyti pirkimų strategijas specifiniams sveikatos ir socialinės priežiūros poreikiams bei prisidėti prie tarpregioninio bendradarbiavimo, kuris paspartintų tvarių sveikatos ir socialinės priežiūros sprendimų įgyvendinimą.

Pasak Carla Zapata Toapanta, Katalonijos Sveikatos ir socialinės priežiūros konsorciumo projekto koordinatorės, toks bendradarbiavimas lemia aukštos kokybės paslaugas, geresnius sveikatos rezultatus ir socialinį teisingumą, skatinamas atsakingas tiekimas, kuris teigiamai veikia sveikatos sistemas bei piliečius.

„Twinning“ projekto vizitas Lietuvoje yra svarbus žingsnis, stiprinant sveikatos priežiūros viešuosius pirkimus ir inovacijas bei stiprinant ryšius tarp Lietuvos ir Katalonijos, siekiant įdiegti geriausias praktikas viešuosiuose pirkimuose bei kurti galimybes ateityje įsigyti inovatyviausius sprendimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis